Facebook Pixel

В Україні з’явиться Центр протидії лісовим пожежам — «Ліси України»

Державне підприємство «Ліси України» у 2023 році створить у Чернігівській області Центр протидії лісовим пожежам, де вогнеборці проходитимуть навчання. Щоб посилити пожежну безпеку лісів по всій країні, планують розвивати системи навігації для пожежної техніки, мережу спостережних веж тощо, повідомляє голова Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

Через зміну клімату середня температура зростає, а періоди посухи стають тривалішими. До прикладу: у 2022 році у Європі вигоріло понад 800 тис. га лісів.

Quote«Для українських лісів ситуація ще загрозливіша. Крім природних чинників, пожежі спричиняють запеклі бойові дії та постійні обстріли прикордонних територій. А масштабні замінування значно ускладнюють локалізацію та гасіння загорянь», – сказав Болоховець.

Донедавна нерівність у зарплатах працівників різних регіонів змушувала кваліфікованих спеціалістів змінювати роботу. Зараз зарплати поступово підтягуються до однакового рівня.

Завдяки єдиному підприємству «Ліси України» з'явилася можливість координувати роботу структур, що займаються запобіганням і ліквідацією пожеж.

У Житомирській і Волинській областях уже успішно реалізовано пілотний проєкт щодо системи навігації для пожежної техніки. Кожен автомобіль обладнаний планшетом, де відображається місце загоряння, маршрут, лісові дороги, якими можна користуватися, водойми та під’їзди до них. Ця система особливо актуальна під час гасіння масштабних пожеж, до яких залучається техніка та персонал з інших регіонів.

У 2023 році систему поширять на Рівненську та Київську області, а згодом – на решту територій України. До повномасштабного вторгнення в лісах почали встановлювати мережу спостережних веж. Так, супутникові знімки оновлюються приблизно раз на годину, що дає можливість швидко виявити та ліквідувати загоряння.

Систему планують удосконалити та розширити. Завдяки реформі лісової галузі лісгоспи й далі забезпечуватимуть сучасними мобільними протипожежними модулями на базі пікапів. Окрім того, реформа допоможе швидко «перекидати» техніку між різними лісгоспами.

За даними Держлісагентства, до війни до 80% лісових пожеж виникали поза межами державних лісогосподарств. Останнім часом проблема стала ще актуальнішою. На жаль, типовою залишається ситуація, коли палії сухостою спалюють рослинність на полях, а вогонь перекидається на ліс. Через це займаються дерева в лісгоспах. «Ліси України» активізують роботу з місцевою владою та громадами щодо «нічийних» лісів. Це не лише питання їхнього збереження, це питання зниження ризиків для лісового фонду України загалом.

Подякувати 🎉