Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Торф’яники чи ліси в Чорнобильській зоні: що стало причиною задимлення в Києві та наскільки це небезпечно

Київ задимлення: причини та загрози для здоров'я. Фото: КМДА

Київ задимлення: причини та загрози для здоров'я. Фото: КМДА

У Києві протягом останнього тижня регулярно фіксувалася задимленість, подекуди столиця виходила в топ міст світу з найзабрудненішим повітрям. Наприклад, 5 вересня, коли індекс якості повітря вранці сягнув 156 AQI, щоправда, згодом він спустився до нормального рівня 50 AQI.

Офіційною причиною в ДСНС і КМДА називають загоряння торф’яників поблизу Києва. Але, як пише SPEKA, мапа пожеж із супутникових знімків NASA наочно демонструє, що суттєво більші пожежі нині вирують в Чорнобильській зоні біля державного кордону. На підтримку цієї версії свідчить і мапа вітрів, на якій видно, що повітряні маси рухалися саме з того напрямку.

Чи є загроза для життя та здоров’я

Голова ГО «Українська природоохоронна група» Олексій Василюк, з яким поспілкувалося видання, переконує, що причин для хвилювання наразі немає.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Quote«На жаль, це не єдина пожежа. Якщо подивитися на лінію фронту, то там тисячі загорянь. Для нас поки що загадка, що саме там відбувається, бо смуга пожежі тягнеться вздовж кордону. Оскільки пожежа безпосередньо біля кордону, то це може бути й зумисний підпал, і самозагоряння», — зазначив він.

Еколог додав, що особливість цієї пожежі полягає в тому, що вона сталася в лісі, який виріс на забруднених радіацією землях. З огляду на це, він допустив, що внаслідок пожеж у повітря може вивільнитися певна кількість радіоактивних частинок.

Quote«Звісно, це не надто добре, але не потрібно перебільшувати небезпеку. Це навіть не порівняти з пожежами 2020 року, коли площа загоряння була в десятки разів більшою», — підкреслив він.

За словами Василюка, причин для паніки немає, оскільки навіть «автомобільний акумулятор або гранітний предмет фонить більше, ніж будь-яке дерево, що виросло в Чорнобильській зоні».

Підписуйтесь на нас в Google News!

Утім, еколог наголосив, що містянам варто остерігатися диму.

Quote«Перманентна задимленість нічим не відрізняється від паління. На сигаретах пишуть, і всі знають, що куріння вбиває. Але вбиває не стільки особливість тютюну, як власне дим, який потрапляє в альвеоли», — розтлумачив він.

Як контролювати якість повітря в місті

Для того щоб бути в курсі того, що відбувається з рівнем забрудненості атмосферного повітря в населеному пункті, можна скористатися такими сервісами:

Коментарі

Всі новини