Facebook Pixel

В Україні вперше громадянину повідомили про підозру в піратстві

Захоплене українцем судно. Фото: ОГП

Захоплене українцем судно. Фото: ОГП

Правоохоронці затримали громадянина України, якому повідомлено про підозру за фактом піратства (ст. 446 КК).

Такий злочин в Україні розкрито вперше, йдеться в повідомленні Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, українець був співробітником іноземної охоронної компанії, яка надавала послуги в піратонебезпечних районах судноплавства.

Telegram Logo

Під час виконання своїх обов'язків з охорони в липні 2020 року він зі зброєю прибув на судно, яке перебувало під прапором Маршаллових островів у західній частині Індійського океану. Українець заявив капітану, що захоплює судно і вимагає зміни його курсу до порту Фуджейра (ОАЕ), а також виплати коштів. Для підтвердження реальності своїх намірів, здійснення психологічного тиску на капітана та членів екіпажу українець вистрілив з автоматичної гвинтівки в стелю капітанського містка. Після цього він повторив свої вимоги.

Капітан судна передав вимоги менеджерам компанії-судновласника.

Унаслідок переговорів через чотири дні керівництво компанії дало вказівку капітану видати громадянину України $6 тисяч в обмін на складання ним зброї та розблокування руху судна.

Правоохоронці провели обшук за місцем проживання підозрюваного. Зараз вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Додатково. Власник контейнеровоза Ever Given виплатить компенсацію Адміністрації Суецького каналу за його блокування в березні.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини