Facebook Pixel

По $90 млн за день блокади: власник контейнеровоза Ever Given виплатить компенсацію

Контейнеровоз Ever Given пройшов Суецький канал і вийшов у Середземне море. Фото: VesselFinder

Контейнеровоз Ever Given пройшов Суецький канал і вийшов у Середземне море. Фото: VesselFinder

Контейнеровоз Ever Given пройшов Суецький канал і вийшов у Середземне море.

«Судно та його команда вийшли з Великого Гіркого озера на Суецькому каналі на підставі офіційної угоди з владою. Судно пройде водолазне обстеження в районі Порт-Саїда, а потім вирушить до порту розвантаження Роттердама», — йдеться в заяві власника Ever Given — японської компанії Shoei Kisen Kaisha.

7 липня відбулася церемонія підписання мирової угоди. Адміністрація Суецького каналу та власник контейнеровоза, який став причиною блокування каналу в березні, змогли після трьох місяців переговорів домовитися про компенсацію. Весь цей час судно, на яке було накладено арешт, стояло на якорі в районі Великого й Малого Гірких озер між двома ділянками каналу.

Telegram Logo

Сторони домовилися про фінансову компенсацію в розмірі $540 млн. З них $240 млн буде виплачено одразу, а $300 млн — протягом року в розстрочку. Канал також отримає сучасний катер-буксир.

Спочатку адміністрація каналу вимагала від власника судна компенсацію в розмірі $916 млн за завдані збитки та витрати зі зняття контейнеровоза з мілини.

Попри аварію Ever Given прибуток каналу за перші шість місяців 2021 року виявився на 8,8% більше, ніж за аналогічний період торік.

Контекст. Відновлення руху в Суецькому каналі: затор коштував світу $57,6 млрд.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини