Facebook Pixel

Високі ставки фрахту на ринку контейнерних перевезень збережуться до кінця року — Maersk

Поступове зниження ставок можливо у 2022 році. Фото: «ПортНьюс»

Поступове зниження ставок можливо у 2022 році. Фото: «ПортНьюс»

Зниження ставок фрахту на глобальному спотовому ринку морських контейнерних перевезень до кінця року не очікується, зазначив глава компанії AP Moller-Maersk в регіоні Східна Європа Жолт Катона. Про це повідомило агентство «Інтерфакс».

За словами Катона, причина такого становища в тому, що кількість суден і потужностей все ще менша, ніж потрібно для перевезень, особливо з Китаю до Європи та до Північної Америки. «За динамікою ми очікуємо, що ця ситуація залишиться до кінця року точно, тому що дуже багато накопиченого вантажу, який не може виїхати», — пояснив гендиректор Maersk.

Така ж тенденція спостерігається і на ринку транзитних залізничних перевезень із Китаю до Європи, зазначив Катона. «Тому ми очікуємо, що у 2021 році суттєвого зниження ставок на маршруті між Азією та Європою не буде», — додав він.

Telegram Logo

Поступове зниження ставок можливе у 2022 році, але це залежить від того, наскільки швидко країни почнуть знімати пандемійні обмеження.

Учасники контейнерного ринку очікували, що ситуація з контейнерами, дефіцит яких спровокував різке зростання спотових фрахтових ставок у світі, стабілізується в другому кварталі 2021 року. Однак цим планам завадив інцидент із блокуванням Суецького каналу, який призвів до глобальних збоїв на ринку морських перевезень. Крім того, на темпи відновлення глобального ринку морських перевезень вплинула ситуація з новим спалахом коронавірусу в китайській провінції Гуандун, яка спричинила перебої в роботі великих контейнерних терміналів на півдні Китаю.

Данська AP Moeller-Maersk A/S — світовий лідер із контейнерних перевезень і управління портами. Групі належить близько 70 контейнерних терміналів в усьому світі, її флот складається з 786 суден.

Додатково. Контейнерна криза. Чому товари дорожчають, а в економіці триватиме стагнація і після загальної вакцинації.

Через зупинку на ремонт російського газопроводу «Ямал — Європа» спотові ціни на газ у Європі оновили рекорди. Станом на на 6 липня газ торгувався за ціною $464 за тисячу кубометрів, або 37,8 євро за 1 мВт*год.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини