Facebook Pixel

Приватизація спиртзаводів принесла держбюджету понад мільярд гривень

В Україні приватизували вже 30 спиртових підприємств. Фото: Waldemar Brandt/Unsplash

В Україні приватизували вже 30 спиртових підприємств. Фото: Waldemar Brandt/Unsplash

В Україні приватизували вже 30 спиртових підприємств на загальну суму понад 1,7 млрд грн. Про це повідомляється на сторінці Фонду держмайна у Facebook.

Quote«Ще рік тому Україна разом з Білоруссю були єдиними країнами у світі з державними монополіями на виробництво спирту та характерними ознаками – закритістю, несправедливим ціноутворенням, корупцією, зловживаннями, кримінальними справами і величезним тіньовим ринком спирту. Сьогодні з впевненістю можемо сказати, що демонополізація спиртової галузі в Україні відбулася!», – розповів заступник голови Фонду держмайна Тарас Єлейко.

Зазначається, що 1,05 млрд грн вже сплачено інвесторами до державного бюджету, ще 37 млн – надійшли як пеня та гарантійні внески за відмову від результатів аукціону.

Нагадаємо, найближчим часом мають відбутися наступні 3 аукціони з приватизації спиртових активів – Вузлівського МПД, Тростянецького та Уладівського заводів.

Telegram Logo

Контекст. З 1 липня 2020 року в Україні скасована держмонополія на виробництво спирту. Всього держава має намір продати 41 спиртзавод, які входять в держпідприємство «Укрспирт», і ще 37 заводів концерну «Укрспирт».

Коментарі

Всі новини