Рада підтримала скасування держмонополії на виробництво спирту

Фото: «Укрспирт»

Фото: «Укрспирт»

Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт, запропонований президентом Володимиром Зеленським, який передбачає з липня 2020 року скасувати держмонополію на виробництво спирту. Про це повідомили в прес-службі Ради.

«За» проголосували 284 нардепи.

Що ще пропонує законопроєкт?

  • Незалежно від форми власності компанії зможуть виробляти спирт, якщо мають відповідну ліцензію;
  • Цю ліцензію тепер зможуть отримати ті підприємства, які мають цілодобові системи відеоспостереження за виробництвом і відпуском спирту. Якщо системи відключені, компанії можуть не надати ліцензію;
  • До початку 2024 року імпорт продукції здійснюватимуть виключно уповноважені Кабміном компанії. Це робиться для того, щоб захистити вітчизняного виробника;
  • Законопроєкт також передбачає повну лібералізацію експорту спирту з країни;
  • До липня 2021 року нові об'єкти виробництва спирту працювати не зможуть. На цей період також повинні зберегтися робочі місця (70% штату) у приватизованих компаніях.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Як можна зупинити «Північний потік-2» — найбільш ефективні дії України

Щоб ефективно протистояти завершенню будівництва газопроводу «Північний потік-2» Україні та її союзникам необхідно застосовувати Міжнародне морське право.

Україна відновила історичний рекорд щодо експорту зернових — Мінекономіки

За даними Держмитслужби 2019/2020 маркетинговий рік завершився новим історичним рекордом — на зовнішні ринки поставлено 57,2 млн тонн зернових, зернобобових та борошна.

«Социс» показав рейтинг Зеленського та партій

Якби вибори в Україні відбулися найближчим часом, то за президента Володимира Зеленського проголосували б 36,6% з тих, хто пішов би на вибори. За лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка — майже 21%.