Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

В ООН оцінили значущість дрібних фермерських господарств у виробництві продовольства

В ООН оцінили значущість дрібних фермерських господарств у світовому виробництві. Фото: apnews.com.ua

В ООН оцінили значущість дрібних фермерських господарств у світовому виробництві. Фото: apnews.com.ua

П'ять із шести ферм у світі мають площу менш ніж два гектари, вони обробляють лише 12% усіх сільськогосподарських земель, але виробляють приблизно 35% світового продовольства. Про це йдеться в дослідженні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Внесок дрібних землевласників у продовольче забезпечення в різних країнах надто різниться: у Китаї його частка сягає 80%, натомість у Бразилії та Нігерії виражається невеликими однозначними числами.

«Вкрай важливо уникати використання висловів «сімейні фермерські господарства» та «дрібні фермерські господарства» як взаємозамінних термінів. Більшість сімейних ферм є невеликими, але деякі з них більші, а є навіть дуже великі», — сказав Марко Санчес, заступник директора Відділу агропродовольчої економіки ФАО.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

У 2014 році ФАО повідомляла, що з 570 млн ферм у світі 90% є сімейними господарствами і виробляють приблизно 80% світового продовольства.

За оновленими оцінками, у світі налічується майже 608 млн сімейних фермерських господарств, які займають від 70 до 80% сільськогосподарських угідь світу й виробляють приблизно 80% світових харчових продуктів у вартісному вираженні. Майже 70% усіх ферм, що займають лише 7% сільськогосподарських земель, мають площу менш ніж 1 га. Ще 14% ферм, що обробляють 4% земель, перебувають у межах від 1 до 2 гектарів, і лише 10% усіх ферм, що займають 6% землі, мають площу від 2 до 5 гектарів.

Найбільші ферми площею понад 50 гектарів, на які припадає 1% усіх ферм у світі, управляють більш як 70% сільськогосподарських угідь, водночас майже 40% сільськогосподарських земель належать фермам площею понад 1 тис. гектарів.

Розміри ферм зазвичай збільшуються зі збільшенням середнього рівня національного доходу: 99% фермерських господарств у країнах із високим рівнем доходу мають площу понад 5 га, як порівняти з 28% у країнах із низьким рівнем доходу.

У ФАО вважають, що знання структури фермерських господарств є важливим для політиків, які прагнуть розробити державну політику й розвинути інвестиції на підтримку сімейних фермерських господарств для підвищення продуктивності дрібних землевласників і поліпшення умов життя в сільських районах.

Частка оброблюваних земель і частка у виробництві, що припадають на фермерські господарства різного розміру в деяких країнах

bezymyannyy2.png

Додатково. Кабінет міністрів 21 квітня збільшив бюджетну субсидію для малих фермерських господарств із 3 тис. грн до 5 тис. грн на один гектар оброблюваних угідь (але не більш як 100 тис. грн на одне господарство), також розширено перелік порід корів, за які надаватиметься бюджетна дотація.

Кабмін схвалив законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань консолідації земель», повідомив народний депутат і постійний представник КМУ у Верховній Раді Василь Мокан.

За його словами, «пропонується вдосконалити правове регулювання відносин із консолідації земель через визначення організаційно-правових основ консолідації, підстав, способів і порядку проведення консолідації».

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини