Facebook Pixel

Знищено майже половину потужностей на мільярди доларів: втрати енергосистеми України від ударів рф

Починаючи з 10 жовтня росія вразила близько половини теплових генеруючих потужностей України. Збитки оцінюються в мільярди доларів. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко.

Він наголосив, що росія намагалася повністю вивести з ладу енергоблоки, однак ціль не була досягнута — вражено було 30-40% загальної національної енергетичної інфраструктури.

Quote«Це досить велика потужність. Можу вам сказати, що це... мінімум половина потужностей теплової генерації, навіть більше… Цього тижня вони атакували низку теплових генерацій (станцій)», — заявив Галущенко.

При цьому він наголосив, що через ці атаки Україна втратила 4000 МВт генеруючих потужностей.

Quote«Ми бачимо, що вони цілили по ряду нових об'єктів, але також обстрілювали об'єкти, які вже були обстріляні раніше, щоб повністю їх знищити», — підкреслив очільник Міненерго.

Разом з тим він висловив думку, що саме імпорт електроенергії може стати одним із варіантів виходу України з кризи. Наразі дехто з трейдери вже веде переговори з постачальниками.

Контекст. З 11 жовтня Україна змушена припинити експорт електроенергії через пошкодження енергетичних об’єктів російськими ракетами.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉