Уряд дозволив експортувати спирт з 15 травня

Кабмін дозволив експорт спирту з 15 травня. Фото: «Укрспирт»

Кабмін дозволив експорт спирту з 15 травня. Фото: «Укрспирт»

Кабінет міністрів на своєму засіданні 13 травня дозволив експортувати з України спирт у якості сировини для медичної та фармацевтичної промисловості з 15 травня 2020 року. Раніше заборона діяла до 1 червня цього року.

Як наголошується у пояснювальній записці до проєкту постанови, яку опублікував нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі, заводи України виробляють 600 млн літрів етилового спирту (300 млн літрів з них — «Укрспирт»).

Водночас попит на сировину на внутрішньому ринку становить 70-80 млн літрів на рік, а державні спиртові заводи завантажені лише на 13%.

Telegram Logo

У пояснювальній записці також йдеться, що у 2018 році експорт спирту з України склав понад 8,1 млн літрів, а у 2019-му — 9,3 млн літрів. «Укрспирт» експортував майже 5 млн літрів і 6 млн літрів відповідно.

У пресслужбі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства повідомили, що таке рішення уряд ухвалив у зв'язку з тим, що підприємства спиртової галузі зможуть забезпечити необхідний для країни обсяг виробництва спирту.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Варто також відзначити, що уряд прийняв постанову, яка робить неможливим вивезення товарів протиепідемічного призначення. Йдеться про товари, які необхідні для виготовлення захисних халатів, масок тощо.

Контекст. Раніше «Укрспирт» тимчасово зупинив відвантажування спирту на експорт через підвищення попиту на продукцію у зв'язку з поширенням вірусу SARS-CoV-2. Експорт відновлять після того, як повністю забезпечать спиртом ринок України.

Кабмін до 1 червня заборонив експорт товарів протиепідемічного призначення. Як пояснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, йдеться про медичні маски, рукавички, захисні халати та костюми. Таке обмеження необхідне для того, щоб задовольнити внутрішній попит в Україні на ці товари.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини