Чистий прибуток «Укрспирту» у першому кварталі зріс у 2,5 раза

Держпідприємство «Укрспирт» за перший квартал цього року збільшило чистий прибуток на 151% — до майже 9,3 млн грн, без урахування даних щодо сировини для антисептиків, які почали виробляти заводи підприємства у квітні. Минулорічний результат склав 3,7 млн грн.

5eafd9058a1c3.jpg

До такого результату призвела детінізація та лібералізація галузі. Спрощений механізм закупівель дозволив ФОПам та юридичним особам укласти з підприємством 150 договорів на відвантаження 3,5 тис. літрів спирту, зауважив в. о. директора «Укрспирту» Сергій Блескун.

Обсяг податків, які сплатило підприємство, склав 152,3 млн грн, що на 64,4% більше, як порівняти з показником минулого року. За перші три місяці року «Укрспирт» реалізував майже 1,5 млн декалітрів спирту. Минулоріч цей показник був меншим на 28% — 1,1 млн декалітрів.

Telegram Logo

Контекст. За тиждень державне підприємство «Укрспирт» поставило українським виробникам 1,4 млн літрів дезинфікуючого засобу для антисептиків.

«Укрспирт» 18 березня додатково запустив чотири свої заводи у зв'язку з підвищеним попитом на спирт. Наступного дня підприємство тимчасово припинило відвантажувати спирт на експорт через підвищений попит на продукцію у зв'язку з поширенням вірусу SARS-CoV-2.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Верховна Рада 30 березня 312 голосами прийняла у другому читанні законопроєкт №3275, який дозволяє «Укспирту» виготовляти сировину для антисептиків. Вже 2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон. Згідно зі змінами до законодавства, підприємство виготовлятиме сировину до 30 квітня. Відзначимо, що акциз на спирт для виготовлення антисептиків скасували.

Станом на 6 квітня «Укрспирт» поставив майже 300 тис. літрів дезінфікуючого засобу українським виробникам антисептиків. У підсумку відповідні договори підприємство підписало тоді з 32 компаніями країни.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини