Facebook Pixel

Тиск на свободу слова та вияв шовінізму. Американські політики погрожують українським журналістам

Команда української агенції журналістики даних Texty.org.ua та незалежної громадської організації заявила про безпрецедентний тиск, маніпуляції, наклепи, вимоги позбавити донорського фінансування та погрози фізичною розправою, з якими вони зіткнулися після публікації дослідження «Американські гойдалки».

За словами джерела, у цьому дослідженні, опублікованому 6 червня 2024 року, було проведено аналіз політичної, медійної та експертної обстановки в США, що впливає на рішення щодо майбутньої підтримки України у російсько-українському конфлікті. Це дослідження виконано незалежно за підтримки читачів.

Quote«Ми не називаємо фігурантів цього дослідження ворогами України, не оскаржуємо і не засуджуємо їхнє право на свободу висловлювання, ми лише констатуємо факт, що вони виступають проти підтримки України й що аргументи, які наводить багато хто з них, співзвучні з наративами російської пропаганди щодо України», — пишуть у повідомленні.

Після того, як цей матеріал був опублікований, директор Інституту Рона Пола Даніел МакАдамс розмістив повідомлення в соціальних мережах і потім статтю на сайті Інституту, в якій стверджувалося, що видання Texty.org.ua, яке фінансує американський уряд, склало список «ворогів» американських громадян. У статті наводився доказ цього фінансування, згадуючи, що один із співзасновників видання проходив тренування у рамках проєкту TechCAMP американського уряду.

Того самого дня в соцмережі Х маніпулятивну інформацію, опубліковану на сайті Інституту Рона Пола, стали поширювати інші консервативні видання, ультраправі та ліві американські активісти, атакуючи редакцію Texty.org.ua і авторів статті особисто та навіть висловлюючи погрози.

11 червня конгресвумен Марджорі Тейлор Грін також назвала нашу публікацію списком ворогів, заявивши, що за ним стоїть президент України Володимир Зеленський.

13 червня власник соцмережі Х Ілон Маск, також згаданий у дослідженні, відреагував на заклик конгресмена-республіканця позбавити організацію будь-якої донорської підтримки, запропонувавши внести нас до списку терористичних організацій.

Quote«Ми розцінюємо цю кампанію як тиск на свободу слова та вияв шовінізму щодо громадян України. Адже наші гейтери вважають, що ми не маємо права досліджувати ті потоки неправдивої інформації, які вони продукують стосовно нашої країни і нас, бо вони є громадянами США, а ми ні», — пишуть у Texty.org.
Подякувати 🎉