Facebook Pixel

«Укртранснафта» у лютому скоротила транзит нафти на 10%

Транзит нафти до країн Європи територією України у січні та лютому цього року скоротився до 2,5 млн тонн або майже на 7% (150 тис. тонн), як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

Загалом у лютому цього року транзит нафти Україною через трубопроводи скоротився на 10% – до майже 995 тис. тонн, як порівняти до лютого минулого року. Водночас перекачка нафти на нафтопереробні заводи збільшилася на понад 50 тис. тонн або на 32% — до понад 207 тис. тонн.

Згідно з даними «Укртранснафти», на нафтопереробні заводи (НПЗ) у січні та лютому цього року було транспортовано майже 396 тис. тонн нафти, що майже на 24% (або на понад 76 тис. тонн) більше, ніж за у січні та лютому минулого року. Найбільше нафти було транспортовано за маршрутом Одеса – Кременчуг — майже 159 тис. тонн.

Telegram Logo

Об'єм транзиту у загальному транпортуванні нафти за два місяці цього року склав майже 84% або 2,4 млн тонн, частка транспортування на НПЗ — трохи більше за 16%.

Контекст. Державна нафтотранспортна компанія «Укртранснафта» і російська «Транснефть» на 10 років (до 1 січня 2030 року) продовжили термін договору на транзит нафти через Україну, уклавши додаткову угоду за цим контрактом.

Коментарі

Всі новини