Facebook Pixel

«Укртрансгаз» віддасть в оренду європейським трейдерам ПСГ обсягом 10 млрд кубометрів

«Укртрансгаз» віддасть в оренду ПСГ обсягом 10 млрд кубометрів. Фото: facebook

«Укртрансгаз» віддасть в оренду ПСГ обсягом 10 млрд кубометрів. Фото: facebook

Оператор українських газосховищ «Укртрансгаз» пропонує європейським компаніям до 10 млрд. куб. м від сукупних обсягів ПСГ для довгострокового зберігання страхових запасів газу країн ЄС.

«Укртрансгаз» уже розпочав реалізацію цього амбітного плану спільно з низкою державних відомств, повідомив в.о. генерального директора АТ «Укртрансгаз» Сергій Перелома під час сьогоднішнього виступу на 7-му Українському газовому форумі.

За його словами, зараз ПСГ України використовується лише на близько 60% потужностей для задоволення потреб країни. Інші обсяги можуть використовуватися для роботи з іноземними партнерами та вирішення стратегічних питань енергетичного ринку України та Європи.

Telegram Logo

Як розвиватимуть сховища газу в Україні

Насамперед, це створення нових додаткових об'єднаних продуктів (bundle products).

Перший такий продуктМитний склад + short haul – минулого року показав свою високу ефективність. В результаті 58% запасів газу нерезидентів протягом сезону закачування-2020 надійшло в Україну саме цим шляхом.

«Саме тому, сьогодні ми вивчаємо можливість запровадження нового, вже транскордонного, bundle product, який поєднує послуги Оператора ПСГ України, а також операторів ГТС України та сусідніх європейських країн», – зазначив Перелома.

Другий напрямок – зберігання стразових запасів газу ЄС в Україні.

«Для забезпечення енергетичної безпеки у пікові періоди споживання європейським країнам необхідно формувати запаси газу на рівні 25–30% річного споживання. Однак потужності ПСГ для цього далеко не у всіх членів ЄС», – пояснив голова «Укртрансгазу».

Компанія пропонує європейським партнерам до 10 млрд. кубометрів обсягів ПСГ для довгострокового зберігання таких стратегічних запасів. За словами переломи, роботу в цьому напрямку з низкою державних відомств уже розпочато.

Кінцевий результат може відіграти вирішальну роль у посиленні енергетичної безпеки та незалежності країн Європейського континенту та України.

Третій напрямок — «Укртрансгаз» готовий запропонувати свої ПСГ для зберігання газу, який постачається до Європи у зрідженому вигляді.

Коментарі

Всі новини