Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

«Укроборонпром» реалізує антикризовий план на «Заводі ім. Малишева»

БТР-4. Фото: malyshevplant.com

БТР-4. Фото: malyshevplant.com

Державний концерн «Укроборонпром» реалізує антикризовий план на «Заводі ім. Малишева» і сподівається закінчити на заводі 2021 рік з прибутком.

Про це йдеться в повідомленні концерну в відповідь на лист первинної профспілки харківського «Заводу ім. Малишева» «Захист справедливості».

«Підприємство знаходиться в складному фінансовому становищі через значне боргове навантаження, наявність надлишкових активів, відсутність замовлень, обмеження на отримання передоплати за договорами з Міністерством оборони України (МОУ), впливу пандемії, викликаної поширенням коронавірусной інфекції COVID-19», — відзначають в ГК.

Але «Укроборонпром» і завод спільно реалізують план антикризових заходів, затверджений радою директорів «Укроборонпрому», і програму щодо фінансового оздоровлення підприємства.

Завдяки цьому в 2020 році збиток підприємства зменшений з 420 млн грн до 112 млн грн у порівнянні з 2019-м.

За той же період обсяг виробництва товарної продукції на заводі збільшився в 2 рази, обсяг реалізації товарної продукції в 2,2 рази, випуск танкових двигунів в 1,6 рази, а продуктивність праці зросла в 1,9 рази.

При цьому втрати від браку скоротилися на 42%, адміністративні витрати на 16%, загальновиробничі витрати на 5,7%, споживання електроенергії та газу на 4,3% і 45,4% відповідно.

«Згідно з оперативною інформацією, наприкінці першого кварталу поточного року «Завод ім. Малишева» отримає позитивний фінансовий результат і планує отримати прибуток за підсумками роботи в 2021 році», — відзначають в ГК.

У 2020 році середня заробітна плата виробничого персоналу була підвищена на 9%. «Зараз вона становить 11 558 грн, що, за статистичними даними, перевищує показники інших промислових підприємств Харківської області. Своєчасна виплата заробітної плати залежить від дотримання замовниками порядку розрахунків за поставлену продукцію», — пояснили в концерні.

Контекст. Кредиторська заборгованість заводу утворилася протягом останніх 9 років, і в «Укроборонпромі» це питання планують вирішувати за рахунок поповнення статутного фонду та/або ініціювання прийняття нормативно-правового акта для списання або застосування іншого механізму погашення.

Первинна профспілкова організація «Заводу ім. Малишева» за підписом голови організації Георгія Калабіна 5 квітня направила лист на ім'я президента Володимира Зеленського з проханням запобігти знищенню підприємства.

У тексті говорилося, що неефективний менеджмент привів до кризового стану на підприємстві, зокрема, завод закінчив 2020 рік зі збитками 112,4 млн грн. На поточний рік також є мало замовлень: прогнозований обсяг виробництва на перший квартал року 169,2 млн грн. При цьому загальна кредиторська заборгованість на 1 січня становила 1,8 млрд грн. Також повідомлялося, що співробітники не отримали зарплату за лютий і березень.

17 березня профспілка звернулася до Укроборонпрому з вимогою розірвати контракт з нинішнім директором заводу.

Завод імені В.О.Малишева — державне підприємство, яке спеціалізується на випуску та модернізації важкої і легкої бронетехніки. З 9 січня 2020 року гендиректором є Василь Крилас.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини