Facebook Pixel

«Укроборонпром» створить індустріальний парк на Харківському авіаційному заводі

Державний концерн «Укроборонпром» планує створити індустріальний парк у Харкові, для чого розглядаються території ДП «Харківське державне авіаційне виробниче підприємство» (ХДАВП) і ДП «Завод імені Малишева».

Планується, що індустріальний парк від Харківського авіапідприємства включатиме науково-виробничий кластер і транспортно-логістичний центр, повідомляє ХДАВП.

«Концерн активно працює над тим, щоб зміни в закон про індустріальні парки, що розглядаються у Верховній Раді, відкрили вікно можливостей для створення таких індустріальних майданчиків на підприємствах держконцерну. Для цих підприємств розроблені і затверджені радою директорів антикризові плани, і треба спочатку забезпечити для них серію антикризових заходів», — зазначив Юрій Гусєв, гендиректор «Укроборонпрому».

Telegram Logo

За словами гендиректора Харківського авіазаводу Олександра Кривоконя, створення індустріального парку в Харкові може дати місту 10 тис. робочих місць.

«У Харкові немає жодного індустріального парку. У Дніпрі їх три. Вінниця створила такий парк із холодильного обладнання. Ми розробили такий проєкт. У нас є територія поруч із аеродромом, близько 40 гектарів. Є багато підприємств, які хочуть заходити. Ми підготували цікаві пропозиції в рамках проєкту», — зазначив гендиректор ХДАВП.

Науково-виробничий кластер включає створення конструкторських бюро й офісів ІКТ сектора, виробничих приміщень, наукових лабораторій і фаблабів. Сюди входить авіабудування, машинобудування, технології екологічно нейтрального 3D-принтинга, центр транспортних технологій, центр підготовки технічних кадрів тощо.

Контекст. В Україні число індустріальних парків — одне з найменших у світі. На кінець 2020 року в Україні зареєстровано 45 індустріальних парків. З них у 23 обрані керуючі компанії. У той же час у Польщі — 83 парки, а в Німеччині — 200. Рекордсменом є Південна Корея — 1200 парків.

У червні у Верховній Раді були зареєстровані законопроєкти щодо стимулювання розвитку індустріальних парків — №3724 і №3725. Документи пропонують надати інвестиційні, податкові та митні стимули для компаній — резидентів парків.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter Cmd + Enter Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини