Держконцерн «Укроборонпром» збирається реструктуризувати 50 підприємств, чий сукупний чистий дохід – майже 5 млрд грн, що складає 12% усіх доходів концерну. Також до Фонду держмайна та інших держорганів буде передано 28 підприємств з чистим прибутком 29 млн грн.
Таке рішення було ухвалено після тріаж-аналізу, у рамках якого було оцінено 137 підприємств за дев'яти різними параметрами, які показали стан компаній, повідомила пресслужба концерну.
За результатами тріаж-аналізу компанії «Укроборонпрому» розділили на три умовні групи: для розвитку, для реструктуризації та для перепідпорядкування. Про це розповів заступник генерального директора з питань трансформації концерну Роман Бондар.

Група реструктуризації
До програми увійшло 50 підприємств, на яких працює близько 14 тис. працівників, що складає 20% усієї кількості робітників. Ці компанії буде перенесено, виведено з банкрутства, вони виплатять борги перед робітниками, державою чи кредиторами.
Група розвитку
Ця група містить 38 підприємств, сукупний чистий прибуток яких складає 35 млрд грн — це 88% прибутків концерну. У цих компаніях працює понад 53 тис. працівників, що складає 80% загальної кількості. Підприємства увійдуть у шість галузевих одиниць: ракетобудівну, авіаційну, авіаремонтну, бронетанкову, радарних та морських систем.
Група перепідпорядкування
У 28 підприємствах працюють 253 особи, а підприємства не провадять економічної діяльності та не виконують держзамовлення. Ці підприємства передадуть Фонду держмайна.

Загалом з 116 працюючих підприємств фінансово стабільними можна назвати лише 33, ще 27 – фінансово нестабільні, а 56 — у поганому фінансовому стані.
Контекст. «Укроборонпром» увів на 17 своїх підприємствах режим повного або часткового простою у зв'язку з розповсюдженням вірусу SARS-CoV-2. На підприємствах працює невелика кількість працівників, вони не виробляють продукцію і не здійснюють ремонтів.
«Укроборонпром» передасть 23 підприємства: 21 – на приватизацію до Фонду державного майна, а ще два — до Державного космічного агентства.
«Укроборонпром» повернув у власність заводу «Маяк» одну з найбільших будівель підприємства площею 6,5 тис. кв. м і після 15-річного простою відновлює виробництво армійської вогнепальної зброї.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Головна подія ресторанного бізнесу цієї весни – PRORESTO’25 в Одесі 28 квітня!