Facebook Pixel

«Укроборонпром» буде ліквідовано, його замінять шість галузевих холдингів

Унаслідок реформи держконцерну «Укроборонпром» буде створено шість галузевих холдингів навколо прогресивних підприємств концерну. Водночас «Укроборонпром» ліквідують. Про це розповів заступник генерального директора концерну і керівник його офісу трансформації Роман Бондар в інтерв'ю виданню «Оборонно-промисловий кур'єр».

Поточну модель управління концерном належить змінити, оскільки вона не забезпечує ефективне управління сотнею розрізнених підприємств

У холдинги об'єднають підприємства за принципом галузевої синергії компетенцій: ракетобудівної, авіаційної, авіаремонтної, бронетанкової, радарних і морських систем.

«Наприклад, до складу бронетанкового холдингу з умовною назвою ZIMM увійшли підприємства, які здійснюють ремонт, виготовляють компоненти, проводять дослідження і створюють кінцевий продукт. Повний виробничий цикл. Так само буде створено й інші галузеві холдинги», – пояснив Бондар.

Концепція реформи «Укроборонпрому» має дві частини: кінцеву цільову модель трансформації та перехідну модель, згідно з якою триватиме робота з моменту прийняття необхідного законодавства. Протягом двох років «Укроборонпром» відіграватиме роль «центру управління польотами» для трансформаційних процесів і створення галузевих холдингів. Команда концерну проведе корпоратизації підприємств, оздоровить проблемні активи, концентрує виробництва, реалізує надлишкове майно. У холдингах створять сучасну систему корпоративного управління, затвердять стратегія розвитку, програму капітальних інвестицій, продуктову лінійку, систему управління виробництвом та стандарти звітності.

Зараз на розгляді профільного комітету ВР знаходяться два проєкти закону про реформування «Укроборонпрому».

«Без необхідних законів створення корпорацій займе близько 2,5 років. З прийняттям законів реально впоратися за 6-9 місяців», – зазначив Бондар.

Контекст. «Укроборонпром» увів на 17 своїх підприємствах режим повного або часткового простою у зв'язку з розповсюдженням вірусу SARS-CoV-2. На них працює невелика кількість працівників, вони не виробляють продукцію і не здійснюють ремонтів.

«Укроборонпром» передасть 23 підприємства: 21 – на приватизацію до Фонду державного майна, а ще два — до Державного космічного агентства.

«Укроборонпром» повернув у власність заводу «Маяк» одну з найбільших будівель підприємства площею 6,5 тис. кв. м і після 15-річного простою відновлює виробництво армійської вогнепальної зброї.

Подякувати 🎉