Facebook Pixel
IT

Роботизація польових робіт: як український стартап зростає та виходить на американський ринок

Український стартап FarmFleet: система для оптимізації процесів агробізнесу — інтерв’ю з Валерієм Яковенком

Український стартап FarmFleet: система для оптимізації процесів агробізнесу — інтерв’ю з Валерієм Яковенком

Засновник української групи компаній Drone.UA Валерій Яковенко залучив перші інвестиції для свого стартапу FarmFleet, з яким зараз виходить на американський агроринок. SPEKA опублікувала бліц-інтерв'ю з Яковенком про перспективи роботизації агроринку та специфіку цього напряму в США.

Тренд №1 агроринку: використання дронів для обробітку полів

Український стартап FarmFleet побудований на попиті дронів для сільського господарства, що зростає останні десять років. Спочатку фермери потребували дрони для моніторингу, пізніше з’явилися дрони-обприскувачі. У 2022 році Україна мала найбільші у Європі площі, що були оброблені дронами. Тож у нашій країні напрям роботизації агроринку зростав попри війну: у 2023 році це поеан сто сервісних компаній і ринок на мільярди доларів.

Засновник Drone.UA та FarmFleet Валерій Яковенко

Засновник Drone.UA та FarmFleet Валерій Яковенко

Платформа FarmFleet допомогає оптимізувати процеси агробізнесу всередині сервісної компанії та формувати ринок аутсорсингових послуг у сільському господарстві.

«Зараз ідея полягає в тому, щоб будувати екосистему підприємництва в сільському господарстві з використанням інноваційних технологій. І наш мінімальний юніт — це один співробітник чи компанія, яка розуміється на використанні дронів. Навіть один екіпаж є достатньою одиницею для того, щоб змінювати температуру на планеті», — розповідає Яковенко.

Він наголошує, що технології FarmFleet дають змогу виходити на агроринок компанії, що складається навіть з однієї людини або одного екіпажу дронів. З іншого боку, роботизація польових робіт дозволяє оптимізувати людські ресурси, заощаджувати воду, зменшити викиди CO2, використання пального та засобів захисту рослин, отримувати додаткові врожаї.

«Ми підрахували, що якісніше вестимо облік власного сервісного бізнесу, отримаємо додаткову ефективність усього бізнесу на 20 — 30% лише завдяки тому, що ми будемо бачити якіснішу картинку», — говорить Яковенко.

Конкурентів багато, але жоден не спеціалізується на агро

Восени 2022 року за допомогою FarmFleet з метою десикації (підсушування рослин, що прискорює достигання) обробили 6 тис. га. Зараз на платформі зареєстровано 15 активних компаній. Після цього в компанії вирішили, що настав час виходити на американський ринок.

Яковенко розуміє, що на американському ринку доволі багато конкурентів, але він не бачить сервісних програм, що поєднували б усі складники ринку. «Немає жодної системи, заточеної саме під використання робототехніки в сільському господарстві», — підкреслив підприємець.

Зараз українські розробники співпрацюють з американськими фермерами та адаптують платформу під реалії аграрного ринку США. FarmFleet уже залучили $550 тис. інвестицій для розвитку на глобальному ринку.

Подякувати 🎉