Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Українські промисловці обговорили перспективи переходу на «зелений» аміак

Представники хімічної галузі України обговорили виробничі плани і перспективи роботи в умовах зобов'язань щодо зниження викидів СО2, модернізації виробництва та перспектив переходу на «зелений» аміак.

Як повідомляє Федерація роботодавців України, зустріч відбулася за участю Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, представників Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ), Союзу хіміків України, Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), а також представників виробників добрив.

Представники хімпрому й аграрії відзначили стабільність виробництва і поставок на внутрішній ринок азотних добрив. У 2020 році вдалося запустити практично з «нуля» виробництво аміаку на Сєвєродонецькому «Азоті».

Напередодні введення Євросоюзом «карбонового податку» і вимог з декарбонізації, хіміки об'єднали зусилля з Національною академією наук. Вони розробляють можливості виробництва «зеленого» аміаку, зниження видаткових коефіцієнтів газу і здешевлення собівартості азотних добрив.

Також були порушені питання щодо цін і обсягів імпорту добрив. Маржа між цінами виробників і трейдерів на азотні добрива в період весняної посівної 2021 року сягала понад $60 за тонну. За складних добрив маржа становила до $50.

Ціни українських виробників азотних добрив незначно перевищували експортні ціни FOB Чорне море російських виробників. У березні-квітні імпортні азотні добрива навіть перевищували в ціні вітчизняні аналоги. Українські аналоги ряду комплексних добрив були майже в два рази дешевше імпортних.

Сторони прийшли до єдиної думки не допустити спекулятивне підвищення цін. Надалі будуть вироблені ринкові формули ціноутворення на добрива із залученням галузевих експертів.

Наступна зустріч планується на майданчику Міністерства економіки в червні з метою вийти на підписання меморандуму за принципом «цінові обмеження в обмін на квотні».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини