Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Український бізнес прогнозує пожвавлення ділової активності — НБУ

Український бізнес прогнозує пожвавлення ділової активності. Фото: facebook.com / NationalBankOfUkraine

Український бізнес прогнозує пожвавлення ділової активності. Фото: facebook.com / NationalBankOfUkraine

Український бізнес прогнозує пожвавлення ділової активності на тлі покращення настроїв щодо курсу гривні та посилення інфляційних очікувань.

Про це йдеться у підсумках чергового опитування керівників компаній, яке Національний банк України провів у IV кварталі 2021 року.

Отже, індекс ділових очікувань підприємств становив 112,1% порівняно зі 114,3% у ІІІ кварталі.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Несуттєве зниження відбулося через послаблення позитивних оцінок компаній щодо зміни загальних обсягів реалізації власної продукції, інвестиційних витрат на обладнання тощо», — ідеться в повідомленні.

Водночас другий квартал поспіль підприємства очікують на зростання кількості працівників на своїх виробничих майданчиках.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Загалом оцінки підприємств щодо макроекономічної ситуації в Україні та поточного стану власних компаній залишаються позитивні.

У наступні 12 місяців підприємці очікують помірного зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні. Баланс оптимістичних відповідей становив 8,3% порівняно з 21,5% у ІІІ кварталі 2021 року.

Керівники підприємств продовжують позитивно оцінювати поточний фінансово-економічний стан власних підприємств: частка таких оцінок становила 7,6% проти 7% у ІІІ кварталі.

Позитивні залишаються оцінки підприємств щодо зміни власного фінансово-економічного стану на наступні 12 місяців. У цьому питанні оптимістичні прогнози висловили 9,7% опитаних (у ІІІ кварталі — 12,7%). Найвищі очікування традиційно спостерігаються в підприємств торгівлі та переробної промисловості (16,9 та 11,5% відповідно).

НБУ повідомляє, що вже шостий квартал поспіль підприємства, які залучають іноземні інвестиції, покращують очікування щодо зростання частки цих інвестицій: процент позитивних відповідей зріс до 18,6 із 15,6% у ІІІ кварталі.

Посилилися та залишаються високі очікування підприємств щодо зростання заробітних плат працівників у наступні 12 місяців. Процент позитивних відповідей щодо цього питання становив 68,6% порівняно з 61,4% у ІІІ кварталі 2021 року.

На тлі несуттєвого зниження оцінок підприємств щодо потреби в позикових коштах частка підприємств, які планують брати банківські кредити, зменшилася до 38,5% (у ІІІ кварталі їх було 40,4%). Водночас керівники підприємств шостий квартал поспіль відзначили пом'якшення умов доступу до банківських кредитів.

Коментарі

Всі новини