Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Понад чверть українців живуть за межею бідності — омбудсмен Денисова

Прожитковий мінімум в Україні становить близько $75 на одну людину в місяць, а мінімальна зарплата в країні — $176, що ставить понад чверть всього населення України за межу бідності, тобто в жебрацтво.

Про це в ході Соціального форуму Ради ООН заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

«Не дивлячись на збільшення рівня оплати праці, в Україні спостерігається таке явище, як бідність працюючих. За оцінками експертів, кожному третьому працює не вистачає заробітної плати на задоволення необхідних життєвих потреб, а кожен другий працездатний працює на умовах вторинної зайнятості», — зазначила омбудсмен.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

За словами Денисової, в Україні на 24% зросла заборгованість з виплати заробітної плати і становить $200 млн.

Вона також підкреслила, що в Україні незмінно високим залишається рівень бідності серед осіб пенсійного віку. Левова частка українських пенсіонерів, близько 80%, отримують пенсію в розмірі нижче або на рівні межі монетарної бідності.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Військовий конфлікт на сході країни продовжує чинити негативний вплив на соціальну обстановку. В результаті конфлікту понад півмільйона людей втратили свої домівки. В країні досі не вирішене питання забезпечення таких осіб житлом.

Більш того, проблема бідності посилилася в умовах пандемії COVID-19 зростанням рівня безробіття і злиднів. Її рівень ускладнюється відсутністю соціального забезпечення осіб з обмеженими можливостями та малозабезпечених.

Серйозне питання виникає в освітній сфері у зв'язку з обмеженням доступу до дистанційного онлайн-навчання більшості дітей з малозабезпечених сімей.

Нарешті, небезпека поширення інфекції провокує дискримінацію в суспільстві і стає причиною використання мови ворожнечі відносно циган внутрішньо переміщених осіб, представників ЛГБТ-спільноти та трудових мігрантів.

Коментарі

Всі новини