Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Бізнес поліпшив ділові очікування вперше за рік — НБУ

Вперше з I кварталу 2020 року український бізнес поліпшив перспективи розвитку і підвищив очікування щодо загальноекономічних показників, зазначає Національний банк за результатами опитування в I кварталі 2021 року.

1.jpg

Індекс ділових очікувань українських підприємств і компаній виріс до 108,4% проти 99,6% в IV кварталі 2020 року.

Індекс покращився насамперед за рахунок:

  • високих оцінок загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва,
  • фінансово-економічного стану підприємств,
  • інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар,
  • інвестиційних витрат на будівництво.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

Покращилися прогнози бізнесу з розвитку власних підприємств. Респонденти очікують уповільнення інфляції й ослаблення девальвації національної валюти в наступні 12 місяців.

Зокрема, очікується зростання обсягів виробництва товарів і послуг: баланс відповідей зріс до 5,6% проти «мінус» 24,4% в IV кварталі 2020 року.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Очікується зниження інфляції. У I кварталі очікувана річна інфляція склала 7,7% в порівнянні з 7,9% в попередньому кварталі. Майже половина опитаних підприємств вважають, що інфляція не перевищить 7,5%.

infl.jpg

Але. Кожен третій респондент прогнозує інфляцію вище 10%. Майже 70% респондентів вважають проінфляційним фактором збільшення витрат на виробництво. Помітно скоротився вплив на інфляцію від курсового чинника: про це зазначили 59,2% респондентів проти 71,9% у попередньому опитуванні.

Бізнес очікує збільшення обсягів реалізації продукції, зокрема і на зовнішньому ринку.

Оптимістичні настрої переважають у всіх секторах економіки, крім енерго- і водопостачання. Баланс відповідей — 18% проти 7,1% в IV кварталі 2020 року. Найвищі оцінки у підприємств переробної промисловості (27,2%).

promka.jpg

Очікування щодо зростання обсягів іноземних інвестицій також зросли до 10,4% з 7% в IV кварталі 2020 року.

Промисловці пом'якшили очікування щодо зменшення загальної кількості працівників на підприємствах. Баланс відповідей склав «мінус» 1,9% (у попередньому кварталі — «мінус» 9,9%).

Підприємства торгівлі та добувної промисловості навіть очікують збільшення кількості своїх працівників (баланс відповідей 10,1% і 4,3% відповідно).

Більшість компаній (62,9%) мають намір підвищувати зарплати своїм працівникам протягом наступних 12 місяців. Лише 2% компаній зменшуватимуть фонд оплати праці (3,7% в IV кварталі 2020 року).

Довідка. НБУ проводив квартальне опитування підприємств з 3 лютого до 3 березня 2021-го, в якому взяли участь 687 підприємств із 22 регіонів країни.

Подякувати 🎉

Коментарі

Всі новини