Бізнес погіршив економічні очікування. Україна ввійшла до спіралі стагфляції — НБУ

У січневому опитуванні Національного банку України представники бізнесу значно погіршили очікування щодо економічного стану та діяльності підприємств.

Згідно з опитуванням індекс очікувань ділової активності в січні склав 37,6 проти 45,5 в грудні, відзначає Центробанк країни.

У регуляторі відзначають, що вже одинадцятий місяць поспіль очікування підприємств знаходяться на рівні нижче рівноважного значення в 50 пунктів.

Telegram Logo

Представники будівельної галузі продовжують давати найнижчі оцінки ділової активності — 33,1 проти 39,1 у грудні.

«Будівельники очікують стрімке скорочення обсягів будівництва і нових замовлень із одночасним зростанням вартості послуг підрядників і погіршенням їхньої доступності», — пояснюють в НБУ.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

Продовжують погіршувати очікування представники сектора торгівлі. У січні секторальний індекс для них склав 33,3 проти 48,5 у грудні.

«Підприємства сфери торгівлі найсильніше відчули наслідки посилення протиепідемічних обмежень на тлі традиційного зниження активності в перший місяць року», — йдеться в повідомленні.

Сильний негатив продовжують випромінювати підприємства сфери послуг. Їхній індекс знизився з 45,3 у грудні до 39,7 у січні 2021 року.

Промислові підприємства, чий індекс опустився з 44,6 у грудні до 38,6 у січні, негативно оцінюють показники виробленої продукції, замовлень, запасів і майбутні ціни на сировину.

На тлі погіршення ділових очікувань усі підприємства передбачають зростання цін на свої товари і послуги. Скорочення виробництва з одночасним ростом цін називається стагфляцією. Всі галузі також налаштовані на подальше зменшення чисельності своїх працівників.

Нагадаємо, що за підсумками 2020 року промисловість в Україні впала на 5,2%.

Споживча інфляція за підсумками 2020 року склала 5%.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини