Української вакцини проти коронавірусу може не бути: творець назвав її «прототипом прототипу»

Української вакцини від коронавирусу може не бути. Фото: pixabay

Української вакцини від коронавирусу може не бути. Фото: pixabay

Розробники української вакцини проти коронавірусу готові відмовитися від розробки, якщо її створення не знайде відгуку у суспільстві. Крім того, дана вакцина взагалі була задумана як «прототип прототипу».

Водночас держава не витратила жодних коштів на створення вакцини. Про це заявив один із розробників президент DiaPrep Михайло Фаворов у ефірі ток-шоу «Право на владу».

Quote«Які клінічні дослідження? Вакцина створювалася на наші власні кошти. Держава не виділила ні копійки. Поки показано тільки, що з неї можна зробити, якщо будуть серйозні внески», — зазначив Фаворов.

Український прототип вакцини працює за принципом щеплення від гепатиту В. Розробники створили рекомбінантний білок, який є у людському організмі. На нього й було показане вироблення антитіл.

Telegram Logo

Також цей білок, на думку вчених, може бути переведений в інший носій, однак це буде зрозуміло ближче до виробництва, зазначив Фаворов.

Контекст. У жовтні українські вчені представили президенту Володимиру Зеленському розробки вітчизняної вакцини проти коронавірусу.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини