Facebook Pixel

Україна захопила понад третину ринку кукурудзи Єгипту

Частка української кукурудзи на ринку Єгипту у 2019/20 році, незважаючи на сильну конкуренцію з Південною Америкою, становить майже 36%.

Загалом з початку поточного сезону 2019/20 року з жовтня 2019 року по травень 2020 року Україна поставила до Єгипту понад 2,4 млн тонн кукурудзи, свідчать дані Refinitiv.

Для порівняння: у сезоні 2018/19 року частка української кукурудзи на ринку Єгипту склала 32%.

Основними постачальниками кукурудзи до Єгипту є Аргентина, Бразилія та країни Чорноморського регіону, включно з Україною та Румунією.

Сумарна частка поставок південноамериканської кукурудзи на єгипетському ринку в поточному сезоні досягає 41%, але може зрости. З березня поставки кукурудзи з України до Єгипту почали знижуватися, водночас Аргентина нарощує відвантаження. З липня також можуть зрости поставки кукурудзи з Бразилії.

Низькі ставки фрахту та ціни на південноамериканську кукурудзу створюють сильну конкуренцію для України на ринку Єгипту. За інформацією операторів ринку, у травні – червні ціни на поставку кукурудзи до Єгипту з Південної Америки були на $5-10 за тонну нижчими, ніж для українського зерна.

Контекст. Єгипет нарощує імпорт кукурудзи на тлі високого внутрішнього попиту. Станом на 1 червня 2020 року з початку поточного сезону 2019/20 року країна імпортувала 6,15 млн тонн кукурудзи, що на 19% більше, ніж за аналогічний період минулого сезону.

Споживання риби та м'яса птиці в країні залишається високим унаслідок зростання населення, припливу понад 5 млн біженців і змін раціону харчування з акцентом на багаті білком продукти.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉