Facebook Pixel

Україна за три роки втратила $25 млрд на боргах — Данилишин

За останні три з половиною роки з України на користь зовнішніх кредиторів було «вимито» понад $25 млрд. До цієї суми входять дивіденди, виплати за облігаціями, а також міжнародним організаціям. Водночас чисті надходження від МВФ із 2017 року до другого кварталу 2020-го на користь Нацбанку склали $422 млн, а на користь уряду — мінус $1,1 млрд.

З понад $25 млрд на користь нерезидентів з України було виведено дивідендів на $8,6 млрд та відсотки за прямими інвестиціями на $1,6 млрд. Водночас надходження прямих іноземних інвестицій склало лише $5,1 млрд. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради Нацбанку Богдан Данилишин.

Ба більше, майже 80% дивідендів було виведено на Кіпр і в Нідерланди, де низькі податки. Головною проблемою він назвав саме переведення коштів на користь резидентів офшорів, що призводить до розмивання податкової бази та свідчить про виведення прибутку за кордон.

«Приблизно дві третини негарантованих довгострокових позик українським компаніям було надано резидентами Кіпру, Нідерландів і Британських Віргінських островів, що свідчить про зв'язок сторін цих операцій, спрямованість цих операцій на розмивання податкової бази та виведення прибутку за кордон», — зазначив Данилишин.

Водночас він наголосив, що співробітництву України з МВФ нічого не загрожує. Однак із липня до вересня виплати уряду та НБУ за позиками МВФ склали $600 млн, а 2021 року перевищуватимуть $1,6 млрд. Данилишин зазначив, що Україна отримувала від МВФ практично стільки коштів, скільки потрібно було для погашення попередніх позик.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉