Держаудитслужба не опублікувала свої результати аудиту в «Нафтогазі», але інформація, яка потрапила в пресу, є викривленою. Про це в інтерв’ю партнеру – щотижневику «Перша Шпальта» повідомив голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв.
«Нас звинувачують фактично в трьох основних речах. Перша річ – це нарахування резерву сумнівних боргів, яке «Нафтогаз» робить з 2002 року. Кожного року, коли ми видавали міжнародну фінансову звітність, ми ці борги нараховували, тобто резерви на борги перед нами. Друга – це невчасна сплата дивідендів. Хоча термін сплати дивідендів регулюється рішенням уряду. В одному випадку він регулювався рішенням суду. І тому, яким чином можна говорити, що ми невчасно сплатили, коли не ми цей термін визначали, нам не зрозуміло. І третя – це наша суперечка з податковою, коли податкова чомусь хоче зменшити доходи бюджету».

Андрій Коболєв
Глава «Нафтогазу України»

Андрій Коболєв
Глава «Нафтогазу України»
За словами Коболєва, звіт Держаудитслужби, з точки зору відносин із МВФ, з ЄБРР, є «плювком у західний світ».
«Чому він [звіт Держаудитслужби] зараз з'явився. Тут питання, як ці борги з'явились, я думаю, є ключовим. Тому що ми підійшли впритул до вирішення цієї проблеми, до отримання компенсації по цих боргах, до зарахування цих боргів і погашення боргів окремих компаній групи перед бюджетом. І я думаю, що це стало провокатором цього звинувачення. Можливо, це спроба зупинити наш випуск єврооблігацій», – додав він.
За словами Коболєва, результати звіту для інвесторів та аудиторів – «подвійна дикість».
«Мало того, що вони не розуміють, чому Держаудитслужба оскаржує міжнародні стандарти фінансової звітності, які законом впроваджені в Україні. Але вони ще не розуміють, що буде з їхніми грошима. А в принципі в Україну давати гроші можна, а ці хлопці в адекваті, вони в принципі розуміють, що вони роблять? Проблема набагато більша. І я вважаю, що її треба вирішувати на державному рівні», – вважає він.
Контекст. На початку жовтня 2020 року у ЗМІ з’явилась інформація, що Держаудитслужба нарахувала порушень у «Нафтогазі» на понад 225 млрд грн. Це призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн. Пізніше, у Держаудитслужбі повідомили, що не підтверджують цю інформацію та назвали її суб’єктивною думкою автора і такою, що не відповідає дійсності.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також