Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

Україна встановила історичний рекорд з експорту ріпаку

Виробники ріпаку в Україні за маркетинговий сезон 2019/20 збільшили експорт на 18% до рекордного рівня 2,89 млн тонн.

Україні знадобилося 11 сезонів, щоб поновити рекорд з експорту ріпаку, заявили в аналітичній компанії «АПК-Інформ» у середу.

Згідно з оцінками аналітиків, це на 10% більше за попередній максимум, якого було досягнуто у 2008/09 МР. Тоді було експортовано 2,64 млн тонн.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!

«Основні обсяги ріпаку закупили країни ЄС — 95% загального обсягу експорту проти 88,5% минулого сезону, бо зіткнулися з гострим дефіцитом олійної сировини через неврожай», — зазначила аналітик Юлія Іваницька.

У натуральному вираженні поставки українського рапсу до ЄС, як порівняти з попереднім сезоном, зросли на 26% і склали 2,74 млн тонн. Серед держав-імпортерів можна виділити ФРН — +26% до торішніх закупівель, Бельгію — +12%, Нідерланди — збільшили закупівлі у 2,6 раза, Францію — +19%, Польщу — +36%. Найістотніше скорочення закупівель спостерігалося в Португалії — майже вп'ятеро.

Підписуйтесь на нас в Google News!

Серед неєвропейських держав лідером стала Туреччина, яка у жовтні 2019 року імпортувала партію, що не має аналогів за обсягами — 60 тис. тонн українського ріпаку, й опинилася на 6-му місці в рейтингу.

Коментарі

Всі новини