Україна висловила позицію щодо майбутньої зустрічі голів урядів СНД

Фото: mfa.gov.ua

Фото: mfa.gov.ua

Міністерство закордонних справ України висловилося з приводу засідання глав урядів Співдружності Незалежних Держав (СНД), яке заплановане на 29 травня 2020 року.

Про позицію України йдеться у заяві МЗС, наданій на запит The Page.

«Україна у жодному форматі не братиме участь у згаданому заході», — повідомляє міністерство.

Telegram Logo

«Як відомо, держави-учасники СНД і Виконком Співдружності проігнорували збройну агресію Росії проти України і спробу анексії частини її території, які стали грубим порушенням тих принципів, на яких свого часу створювалася СНД», — обґрунтовує далі МЗС України свою позицію.

Відомство зазначає, що починаючи з 2014 року, Україна послідовно дотримується курсу на мінімізацію участі в діяльності СНД на будь-яких рівнях, не приєдналася до жодного з рішень, ухвалених вищими органами, припинила сплату внесків до бюджету цієї структури і ліквідувала своє Постпредство при Координаційних інститутах СНД.

Google News Logo Підписуйтесь на нас в Google News!

МЗС зазначає, що на законодавчому рівні такі підходи України до взаємодії з СНД визначено рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 «Про припинення дії для України окремих міжнародних договорів, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав», яке було введено в дію указом президента України від 19.05.2018 р. №139.

«Згідно з цим рішенням, на міжвідомчому рівні йде процес виходу української сторони за низки міжнародних договорів, які не відповідають інтересам нашої держави», — повідомляє міністерство.

Контекст. Засідання ради голів урядів СНД заплановано на 29 травня 2020 року в режимі відеоконференцзв'язку. Головувати буде Узбекистан.

Рада голів урядів СНД збирається на засідання двічі на рік.

Попереднє засідання було восени 2019 року.

На 29 травня заплановано, зокрема, розгляд ситуації з COVID-19 та можливі спільні дії країн СНД у боротьбі з коронавірусом.

Раніше президент України Володимир Зеленський, який курує зовнішню політику держави, вже дав зрозуміти, як ставиться до СНД. Так, восени 2019 року він підписав указ про вихід України з Угоди про поліпшення розрахунків між госпорганізаціями країн-учасниць СНД.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини