Осло дозволив передати Києву норвезькі оборонні технології. Так, артилерійські 155-мм снаряди, розроблені компанією Nammo, зможуть виробляти в Україні. Також уряд Норвегії профінансує це виробництво.
Про це у п’ятницю, 23 серпня, повідомила пресслужба норвезького уряду.
«Україна має велику потребу в артилерійських боєприпасах, щоб протистояти російській агресії. Уряд вжив низку заходів для збільшення виробництва артилерійських боєприпасів у Норвегії. Водночас ми бачимо, що важливо посилити здатність виробляти сучасні артилерійські боєприпаси в Україні», — заявив прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.
Зазначається, що компанія Nammo уклала угоду, яка сприяє налагодженню ліцензійного виробництва 155-мм артилерійських снарядів в Україні. Через це українські військові швидше отримуватимуть боєприпаси.
Пресслужба також додала, що уряд Норвегії вирішив виділити кошти, щоб компанія Nammo могла передати технології та досвід Україні.
«Для України та для нашої власної безпеки абсолютно важливо, щоб Норвегія продовжувала підтримувати оборонну боротьбу українців. Співпраця з українським оборонно-промисловим комплексом є мудрим і ефективним способом підтримки українських збройних сил», — заявив міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.
У березні 2024 року уряд Норвегії дозволив оборонним компаніям країни звертатись до Міністерства закордонних справ за ліцензією на передачу технологій Україні. Компанія Nammo подала заявку та отримала на це дозвіл.
Зазначимо, у січні 2024 року Міноборони Швеції підписало угоду із виробником боєприпасів Nammo. Вона передбачає підсилення потужностей з виробництва артилерійських снарядів, а також зміцнення ланцюгів постачання.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Маркетолог + підприємець: формула ефективної співпраці, аби збільшити доходи бізнесу х2
Публічний чи приватний інтерес? Статус юридичних осіб у контексті антикорупційного законодавства