Facebook Pixel

Україна проклала новий маршрут для імпорту газу

Оператор газотранспортної системи (ОГТС) України та румунська Transgaz розблокували трансбалканський газовий коридор. Вони підписали технічну угоду (interconnection agreement) про взаємодію у відповідності до європейських правил з 1 січня 2020 року. Про це повідомила пресслужба ОГТС.

«Це рішення є історичним і надзвичайно важливим, оскільки дозволяє створити додатковий маршрут для імпорту газу в Україну, насамперед для забезпечення газом споживачів Молдови та прикордонних споживачів України в Одеській області», — сказав керівник ОГТС Сергій Макогон.

Переговори тривали понад трьох років, до них було залучено операторів Болгарії, Греції та Молдови.

Тепер з'явилася можливість вільно транспортувати газ новим маршрутом: з Південної Європи і Туреччини через Болгарію і Румунію в Україну і далі в Молдову.

В ОГТС відзначають, що з 1 січня в міждержавній точці «Исакча1-Орловка1» буде доступна потужність за маршрутом Україна – Румунія у 17,8 млн куб. м на добу і 15,8 млн куб. м — у зворотному напрямку.

Раніше реверс газу було заблоковано чинним транзитним контрактом між «Нафтогазом» і «Газпромом». Після завершення цього контракту з 1 січня 2020 року таке обмеження буде усунено, і ОГТС зможе співпрацювати з оператором ГТС Румунії за європейськими правилами.

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко назвав цю подію «фактичною передачею українського «газового» кордону під контроль України».

На сьогодні пропускна спроможність газотранспортної системи України на західному кордоні становить: зі Словаччини – 42,5 млн куб. м на добу, з Угорщини – 19,5 млн куб. м, з Польщі – 4,3 млн куб. м.

79939975-2607149892711498-9043776583508164608-n.jpg

Контекст. Міжнародна організація «Енергетичне співтовариство», яка об'єднує учасників ринку ЄС і його сусідів, погодила сертифікацію ОГТС.

Санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2», які передбачені оборонним бюджетом США, не завадять його будівництву. Про це заявив Дмитро Пєсков, прессекретар президента РФ.

Вірогідність підписання договору про транзит газу між Україною та Росією з 1 січня 2020 року наближається до нуля, заявив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв.

Подякувати 🎉