Facebook Pixel

Україна домовилася про постачання зрідженого природного газу з Туреччини

Україна і Турецька Республіка домовилися про співпрацю в сфері енергетики, в тому числі постачання зрідженого природного газу (ЗПГ).

Про це під час п'ятого засідання українсько-турецької робочої групи з питань енергетики розповів заступник міністра енергетики з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

«На даний момент ми не є активним гравцем СПГ-ринку, однак геополітична ситуація і зменшення обсягів транзиту змушують шукати нові напрямки торгівлі та співпраці для забезпечення завантаженості власної газотранспортної системи. Саме тому співробітництво з Турецькою Республікою в розрізі поставок ЗПГ є пріоритетним для нас», — підкреслив Демченков.

За його словами, сторони домовилися сприяти співпраці енергетичних компаній щодо поставок природного газу в Україну, включаючи розвиток інфраструктури СПГ-терміналів.

Також країни домовилися співпрацювати з транспортування природного газу через Трансбалканський трубопровід в обох напрямках між Україною і Туреччиною.

Довідка. Одним з нових джерел газу в Україну може стати Азербайджан. На сьогоднішній день транспортування природного газу в Україну з Азербайджану можлива через територію Туреччини і далі через Трансбалканський трубопровід.

ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» ще в серпні 2020 року замовлення своїх клієнтів вперше здійснив реверсну транспортування газу по Трансбалканського газового коридору з Греції через ГТС Болгарії та Румунії в Україну, що продемонструвало технічну здатність Транcбалканского маршруту.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉