Facebook Pixel

Реакція на визнання Л/ДНР: Україна розірве дипломатичні відносини з Північною Кореєю

Україна розриває дипломатичні відносини з Північною Кореєю (Корейською Народною Демократичною Республікою) у відповідь на визнання нею так званої «незалежності псевдореспублік» на території окупованих регіонів Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться в офіційній заяві Міністерства внутрішніх справ України, яку опублікував спікер міністерства Олег Ніколенко.

Він заявив, що МЗС України рішуче засуджує рішення керівництва КНДР визнати так звану «незалежність» тимчасово окупованих росією територій в Донецькій та Луганській областях України.

Україна розглядає це рішення як спробу підірвати суверенітет та територіальну цілісність країни з боку Пхеньяна та грубе порушення Конституції України, Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права.

Quote«Визнання північнокорейським режимом «суб’єктності» російських окупаційних режимів на Донеччині та Луганщині є нікчемним, не матиме юридичних наслідків та не змінить міжнародно визнаних кордонів України», — йдеться у заяві.

У відповідь на цей недружній акт Україна заявляє про розрив дипломатичних відносин з КНДР, політичні та економічні контакти із КНДР не здійснюватимуться через накладені на цю країну міжнародні санкції.

Quote«Звернення росії до КНДР про підтримку в легітимізації силового захоплення частини української території говорить більше про «токсичність москви», ніж Пхеньяна. У росії більше не залишилося союзників у світі, окрім країн, які залежать від неї фінансово і політично, а рівень ізоляції рф скоро досягне рівня ізоляції КНДР. Україна і надалі максимально жорстко реагуватиме на зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність», — наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 12 червня лідер Північної Кореї Кім Чен Ин висловив повну підтримку росії у здійсненні нібито «справедливої справи щодо захисту гідності та безпеки».

Як повідомлялося, Північна Корея офіційно визнала «незалежність» так званих маріонеткових республік «ДНР» та «ЛНР». Посольство КНДР також повідомило російським ЗМІ, що відповідну ноту про визнання маріонеткових «республік» у Пхеньяні вручив послу росії заступник глави МЗС Північної Кореї.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉