Facebook Pixel

Угорщина обмежить імпорт українського зерна в країну

Уряд Угорщини запровадить нові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. На їхню думку, це захистить місцевих фермерів.

Про це пише «Суспільне».

За словами міністра сільського господарства країни Іштвана Надя, рішення Євросоюзу дозволити безмитний імпорт агропродукції з України у 2022 році, щоб допомогти утримати економіку після повномасштабного вторгнення Росії, призвело до «значного надлишку пропозиції та значно нижчих цін» на європейському сільськогосподарському ринку.

Посадовець також звинуватив ЄС та його виконавчу комісію у неспроможності захистити європейських фермерів, які не змогли конкурувати з дешевшим імпортом, і підкреслив, що Угорщина вживатиме додаткових захисних заходів «у межах своєї національної компетенції».

За його словами, уряд Угорщини ухвалив план з п'яти пунктів для допомоги фермерам, включаючи вимогу до продавців і логістичних компаній звітувати владі про заборонені продукти, ввезені через Україну, незалежно від країни походження. Надь додав, що під обмеження також підпадатимуть продукти переробки, виготовлені з українського збіжжя.

Що відомо про скасування мит на українську сільгосппродукцію

Безмитне ввезення української сільгосппродукції до Євросоюзу діє з червня 2022 року. Наприкінці січня Єврокомісія виступила із пропозицією продовжити його ще на рік. Ці заходи продовжували й у 2023 році.

Водночас проти виступили польські фермери, які почали акції протесту. Вони блокують дороги, автостради та автомагістралі.

Потім, 14 березня, депутати Європарламенту внесли поправки до пропозиції щодо України про посилення гарантій для фермерів ЄС, які вони просили на випадок зростання обсягу української продукції.

Євросоюз продовжив скасування мит та квот на імпорт української сільгосппродукції до 5 червня 2025 року.

Нагадаємо, що угорський уряд з 15 квітня 2023 року, оголосив про тимчасову заборону імпорту зернових та олійних культур з України. Ембарго тривало до 30 червня 2023 року.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉