Угорщина вслід з Польщею планує надалі блокувати імпорт української агропродукції через свою територію. Також країна заявляє, що Будапешт дійшов згоди з цього питання з Румунією, Словаччиною та Болгарією.
Про це повідомляє міністр сільcкого господарства Угорщини Іштван Надь, передає Укрінформ.
«Ми домовилися з румунським, словацьким та болгарським колегами, що якщо Брюссель не ухвалить рішення про продовження мораторію, то ми вживатимемо національних заходів в індивідуальному порядку», — сказав Надь.
За його словами, ця нова національна заборона стосуватиметься ширшого спектру української продукції.
Оновлено: Тим часом Парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій Народного зібрання Болгарії прийняв проєкт закону щодо скасування мораторію на імпорт української агропродукції. Про це пише Forbes Болгарія.
Нагадаємо, у травні 2023 року Європейська комісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпака та соняшнику з України до Польщі, Болгарії, Словаччини, Румунії та Угорщини. На початку червня заборона була продовжена до 15 вересня 2023-го. Тепер ці ж країні наполягають на продовженні заборони до кінця 2023 року.
Як Україна реагуватиме на заборону імпорту зерна до європейських країн?
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що держава не має намірів шкодити польським фермерам. Про це він написав у соцмережі Х.
«Ми дуже цінуємо підтримку від польського народу і польських родин! Але у випадку порушення торгового права в інтересах передвиборчого політичного популізму Україна буде змушена звернутись до арбітражу Світової організації торгівлі щодо компенсації збитків за порушення норм Генеральної угоди щодо тарифів і торгівлі», — наголосив Шмигаль.
Якщо країни ЄС продовжать обмеження на імпорт зерна у вересні 2023-го, то Україна подаватиме позов проти Брюсселя та країн ЄС. Про це розповів заступник міністра економіки України Тарас Качка в коментарі для видання Politico.
«Із повною повагою та вдячністю до Польщі, у разі запровадження будь-яких заборон після 15 вересня Україна подасть позов проти Польщі та ЄС до Світової організації торгівлі», — сказав він.