Facebook Pixel

У Сумах відкрили металеву скульптуру «Кіт з ліхтарем» (відео)

У Сумах відкрили металеву скульптуру «Кіт з ліхтарем»

У Сумах відкрили металеву скульптуру «Кіт з ліхтарем»

У Сумах у рамках фестивалю «Ніч музеїв» відкрили металеву скульптуру «Кіт з ліхтарем», яку створив загиблий захисник Руслан Мовчан.

Металевий кіт, який в одній лапі тримає капелюха, в іншій – ліхтаря, легко вклоняється у привітанні. Це одна з останніх робіт загиблого на війні скульптора Руслана Мовчана. Скульптура так і називається – «Кіт з ліхтарем». 20 травня її відкрили біля Сумського коледжу мистецтв і культури ім. Бортнянського.

Скульптура «Кіт з ліхтарем» (відео):

За словами дружини Руслана Ірини, роботу над скульптурою він закінчив у 2021. Працював над нею кілька років, бо нержавіюча сталь, з якої зроблений Кіт, як матеріал дуже складна у роботі. Передбачалося, що статуя буде прикрашати один з ресторанів міста.

Quote«Після того, як не стало Руслана, вже власники цього Кота віддали його місту. Довго шукали місце, де цього Кота поставити і вирішили, що це буде біля коледжу», — говорить жінка.

Скульптуру встановили на території коледжу, де впродовж 10 років викладав Мовчан.

40-річний Руслан Мовчан загинув у березні 2022 року під Верхньою Сироваткою на Сумщині. Тоді разом із бойовими побратимами він вступив в бій проти російської колони. З групи із десяти українських захисників у той день загинули п'ятеро. У квітні 2023 року Руслану Мовчану присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉