Facebook Pixel

У разі невдачі транзитний контракт з Росією підпишуть навесні — Коболєв

Ймовірність підписання контракту про транзит російського газу через територію України до кінця грудня залишається високою, проте у разі невдачі переговори поновляться у квітні-травні 2020 року.

Про це повідомив глава правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, шанси на швидке підписання нових газових контрактів з Росією зростуть, якщо президент США Дональд Трамп швидко підпише затверджені Сенатом санкції щодо «Північного потоку-2».

Telegram Logo

Коболєв також додав, що ймовірне довгострокове припинення транзиту буде першим в історії країни і стане великим викликом для української економіки і запланованих урядом темпів її зростання.

За словами глави «Нафтогазу», це буде переломний момент у таких питаннях, як енергобаланс країни, енергоефективність і видобуток газу.

Контекст. Верхня палата Конгресу США підтримала закон про оборонний бюджет, яким передбачається введення санкцій проти підрядників будівництва газопровідних проєктів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Найближчі тристоронні газові переговори між Україною, Росією і Євросоюзом мають відбутися 19 грудня.

Першого січня 2020 року закінчується 10-річний транзитний контракт між «Нафтогазом» і «Газпромом». Наразі Росія активно просуває газопроводи «Північний потік-2» і «Турецький потік», які мінімізують поставки газу в Європу через Україну. Транзит російського газу через територію нашої країни щорічно приносить Україні близько $3 млрд.

Коментарі

Всі новини