Facebook Pixel

В Гайдельберзі відкрили найбільший в ЄС будинок, надрукований на 3D-принтері

В Гайдельберзі відкрили найбільший в ЄС будинок, надрукований на 3D-принтері

В Гайдельберзі відкрили найбільший в ЄС будинок, надрукований на 3D-принтері

У місті Гайдельберг урочисто відкрили The Wave House — центр обробки даних та найбільшу на сьогоднішній день 3D-друковану будівлю в Європі.

Використовуючи принтер BOD2 від COBOD International PERI, завершили стіни зі швидкістю 4 квадратних метри на годину на загальній площі 600 м2.

Через типову відсутність вікон і великих отворів у всіх або основних зонах центрів обробки даних, з міркувань безпеки, центри обробки даних зазвичай виглядають досить нудно та ненадихаюче. Поки такі центри обробки даних розташовані далеко за межами міст, ця проблема, мабуть, не викликає занепокоєння, але тенденція до розміщення таких центрів у передмістях і містах породила потребу зробити їх більш візуально привабливими.

The Wave House

The Wave House

Архітектори SSV і Mense Korte надали стінам хвилеподібну форму. Ця особливість дизайну дала назву будівлі: Будинок Хвиль. Такі стіни неможливо було реалізувати за допомогою звичайних методів будівництва, тому замість цього була використана технологія 3D-конструкційного друку.

Quote«Ми дуже пишаємося тим, що реалізували нашу найбільшу будівлю на сьогоднішній день за допомогою цього проєкту. Не тільки через його розмір, але й, зокрема, завдяки використаній спеціальній формі та параметричному дизайну, який документує величезну свободу дизайну технології COBOD», — сказав керуючий директор PERI 3D Construction Фабіан Майер-Броц.

Загальна площа будівлі – 600 м2, 54 м завдовжки, 11 м завширшки та 9 м заввишки – були досягнуті за допомогою надрукованих стін за 140 годин. Це відповідає показнику ефективності 4 м2 на годину.

The Wave House

The Wave House

Quote«Я не можу сказати вам, скільки б це коштувало, якби ми зробили центр обробки даних звичайним способом. 3D будівельний друк зробив цей проєкт економічно вигідним», — сказав керуючий партнер KRAUS GRUPPE Heidelberg Ханс-Йорг Краус.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉