У Німеччині хочуть допомогти «Північному потоку — 2» обійти законодавчі обмеження

Ілюстрація: EADaily

Ілюстрація: EADaily

Представники правлячої коаліції ФРН підготували законопроєкт, який дозволить газопроводу «Північний потік — 2» вийти з-під обмежень нової Газової директиви ЄС. Про це повідомило агентство Bloomberg.

Ця директива встановлює, що частини трубопроводів, які йдуть з третіх країн, але прокладені по території ЄС («Північний потік» є саме таким), повинні відповідати вимогам, які застосовуються до внутрішніх трубопроводів ЄС.

Серед головних вимог: поділ компаній — постачальників газу і тих, які транспортують його, доступ до труб інших операторів, прозоре регулювання тарифів. Тому компанія-оператор «Північного потоку — 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% пропускної потужності газопроводу треба резервувати для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але лише зі схвалення Єврокомісії.

Нова директива набула чинності 23 травня.

Розроблений у Берліні законопроєкт дозволить вважати, що проєкт «Північного потоку — 2» був завершений у травні, а тому щодо нього повинні діяти колишні правила. Автори законопроєкту пропонують визначати завершення проєкту не строками закінчення будівництва, а датою завершення інвестицій у нього.

Контекст

  • Німецькі компанії вклали 2 млрд євро в проєкт «Північного потоку — 2» і зацікавлені в максимальній ефективності своїх інвестицій.
  • Данське енергетичне агентство 30 жовтня все-таки видало дозвіл на будівництво «Північного потоку — 2» у винятковій економічній зоні своєї країни.
  • Глава «Газпрому» Олексій Міллер 6 листопада заявив, що перш ніж укласти новий транзитний контракт з «Нафтогазом», треба вирішити ряд принципово важливих питань. В першу чергу, необхідно врегулювати судові суперечки між «Газпромом» і українською стороною. Потім потрібно оцінити готовність України до прямих закупівель російського газу до 2020 року та визначити їх обсяги. Крім того, глава «Газпрому» нагадав, що якщо Україна не встигне до 1 січня адаптувати свій ринок газу до законодавства ЄС, «Газпром» буде готовий продовжити на перехідний період чинний контракт на транзит.

Warning icon Помилка в тексті? Виділіть її мишкою і натисніть: Ctrl + Enter

Коментарі

Всі новини

Угода з МВФ вимагає продовження медреформи та незалежності «Нафтогазу» — ЗМІ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готується надати Україні кредит. Нещодавно у Мінфіні розповіли The Page на яких умовах фонд погодився надати $5 млрд кредиту. Однак меморандум між МВФ та урядом України містить додаткові умови для отримання кредиту.

ФДМ звільнив керівництво «Центренерго», пов'язане з Коломойським

Фонд держмайна змінив керівництво «Центренерго», пов'язане з Ігорем Коломойським, за допомогою комплексу заходів, а саме: рішення суду, збори наглядової ради, внесення змін до реєстру.

Кайлі Дженнер вилетіла зі списку мільярдерів за версією Forbes

Forbes переоцінив розмір статків моделі Кайлі Дженнер зі США з $1 млрд до $900 млн.