Як почати нетворкінг, розповіли на вебінарі в рамках проєкту STEM is FEM
Фахівчиня Startup Wise Guys прочитала лекцію про нетворкінг для українських дівчат. Подія відбулася 20 березня і стала першим заходом в межах запуску першої в Україні STEM-екосистеми від проєкту STEM is FEM.
Спікерка розповіла про те, чому нетворкінг важливий для професійного розвитку та як користуватися цим інструментом. Зокрема, Марія зазначила: заходити в кімнату, повну незнайомців, та заводити з ними розмови — в тій чи іншій мірі це стрес для будь-якої людини. Однак з практикою цей процес стає легшим.
«Нетворкінг — це неконтрольована річ. Ти не можеш спланувати на наступний місяць 50 крутих знайомств чи пропозицію долучитися до нового проєкту. Однак чим більше ти займаєшся нетворкінгом — тим прогнозованішим стає його результат. Чому важливо займатися нетворкінгом із шкільної лави? Важливо не тільки, що ти знаєш, а й кого ти знаєш», — зауважила керівниця відділу розвитку бізнесу у Startup Wise Guys Марія Тінтул.
Лекторка порадила слухачкам вдома тренуватися цікаво розповідати про себе з трьох позицій:
- як про особистість,
- як про фахівчиню,
- як про представницю ком’юніті/організації.
Адже від того, наскільки добре їх запам’ятають нові знайомі, залежить вся подальша комунікація.
Марія також підкреслила: під час нетворкінгу не всі люди автоматично підходять одне одному — і це нормально.
«Всі можливості в своєму житті треба створювати самостійно. Важливо бути проактивним: виходити в світ, спілкуватися з людьми і не боятися, що вам скажуть «ні». Ви не сподобаєтесь всім — але знайдете «своїх» людей, з якими будете створювати круті проєкти», — поділилась спікерка.
У межах запуску ком’юніті STEM is FEM проведе ще дві відкриті події. Під час них учасниці зможуть дізнатися більше про екосистему, її спільноти та активності, а також послухати лекції від українських фахівців.
«Наша мета — супроводжувати дівчат, зацікавлених у науці та технологіях, від школи до першої роботи. Ми успішно провели перший воркшоп. І попереду — ще більше таких подій від українських та закордонних експертів, готових ділитися власним досвідом і знаннями, підтримувати і направляти молодь», — пояснює ініціатор STEM is FEM Сергій Токарєв.
Наступний вебінар — «Як знайти першу роботу: різні шляхи і підходи». Його спікеркою стане Вікторія Наливайко, CEO та засновниця IT-рекрутингової платформи BazaIT. Експертка розкаже про те, як оформити резюме, знайти компанію мрії та потрапити туди на стажування. Захід відбудеться 3 квітня, початок — о 17:00 за Києвом. Зареєструватись на нього можна за посиланням.