У неділю, 4 квітня, в Болгарії проходять вибори до Народних зборів — однопартійного парламенту.
За словами прем'єр-міністра Бойко Борисова, організація виборів обійшлася державі в рекордну суму: на додаток до паперових бланків на ділянки закуплені спеціальні машини для електронного голосування, крім того, в умовах пандемії вжито додаткових заходів безпеки, а всіх задіяних на виборах вакцинували.
«Близько 50 млн левів (25 млн євро. — ) пішли на вакцини, ще 50 млн левів — на машинне голосування. Були придбані понад 9 тис. машин для голосування, які розвезли по всій країні, щоб вибори були чесними і прозорими. Ці вибори коштували дорого, за моїми підрахунками, вони обійшлися в 150 млн левів», — сказав Борисов.

Для участі у виборах зареєстровані 22 партії і вісім коаліцій. За даними соцопитувань, перемогу на виборах може одержати правляча правоцентристська партія прем'єра «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЄРБ).
Контекст. Влітку минулого року в столиці Болгарії Софії протягом двох місяців проходили масові антиурядові акції протесту. Їх учасники звинувачували уряд в корупції, вимагали відставки Борисова і його кабінету, перекривали дороги столиці. Протестувальників підтримав і президент країни Румен Радев, а опозиція внесла до парламенту питання про вотум недовіри уряду. Однак Борисову вдалося не тільки утриматися при владі до кінця мандата, а й підняти рейтинг своєї партії. Вона впевнено лідирувала в передвиборній гонці. Якщо ГЄРБ вдасться домовитися про формування коаліції, то Борисов зможе залишитися при владі.
Попередні парламентські вибори в Болгарії пройшли 26 березня 2017 року. ГЄРБ набрала 33,5% голосів.
У розпал нинішньої виборчої кампанії в Болгарії знову оголосили локдаун. Незадовго до цього, 1 березня, в країні дозволили відкрити ресторани і пообіцяли продовжувати послаблювати обмеження, незважаючи на критику з боку експертів в області охорони здоров'я і зростання захворюваності на коронавірус.
Зараз число нових випадків зараження коронавірусом в країні б'є рекорди, а лікарні працюють на межі своїх можливостей.
У Болгарії близько 11 000 виборчих дільниць, можливість машинного голосування зараз забезпечена на 9 390 з них. Бюлетень на екрані займає три сторінки. Для електронного голосування виборець отримує спеціальну одноразову карту. Після голосування машина друкує розписку, яку потрібно опустити в спеціальну урну.

Роботу системи електронного голосування в день виборів забезпечують близько 2000 технічних фахівців.
Наприкінці березня Борисов заявив про готовність оголосити російських дипломатів персонами нон грата. Він сказав про це після того, як в Болгарії затримали шість осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.
«Дружба є дружба, ми її демонстрували, в тому числі в питанні про газопровід «Балканський потік», але знову хочу закликати керівників Росії: перестаньте шпигувати в Болгарії, не треба шпигувати за нашими можливостями в НАТО», — сказав прем'єр в інтерв'ю національному радіо.