Facebook Pixel

Через підозри в шпигунстві Болгарія готова вислати декількох російських дипломатів

Фото: anna-news.info

Фото: anna-news.info

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов заявив про готовність оголосити російських дипломатів персонами нон грата. Він сказав про це після того, як в Болгарії затримали шість осіб за звинуваченням у шпигунстві на користь Росії.

«Дружба є дружба, ми її демонстрували, в тому числі в питанні про газопровід «Балканський потік», але знову хочу закликати керівників Росії: перестаньте шпигувати в Болгарії, не треба шпигувати за нашими можливостями в НАТО», — сказав прем'єр в інтерв'ю національному радіо.

Борисов подякував спецслужби країни і заявив, що і надалі має намір твердо відстоювати безпеку і незалежність Болгарії. При цьому він підкреслив, що не хоче давати якихось політичних оцінок ситуації, що склалася.

Telegram Logo

Контекст. Про затримання шести осіб стало відомо 18 березня. Звинувачення в шпигунстві на користь РФ пред'явлені співробітникам Міноборони Болгарії та військової розвідки. Як повідомила прокуратура Болгарії, шпигунство було виявлено за допомогою спецслужб США і країн ЄС. Імена затриманих не розкривалися. Один з підозрюваних намагався втекти, але його затримали поблизу російського посольства.

На думку спецслужб Болгарії, ці особи протягом довгого часу намагалися отримати доступ до секретних військових даних «високотехнологічного характеру», витік яких міг завдати шкоди ЄС і НАТО.

Посольство РФ в Болгарії назвало повідомлення про причетність Росії до шпигунства черговою спробою «демонізувати» Москву.

Три місяці тому Болгарія вже вислала одного російського дипломата у зв'язку з підозрою в шпигунстві. У МЗС Росії назвали звинувачення безпідставними і оголосили у відповідь персоною нон грата одного болгарського дипломата.

Коментарі

Всі новини