Facebook Pixel

У Берліні проголосували за експропріацію 15% квартир великих компаній

У Берліні водночас із виборами до Бундестагу відбувся референдум на тему експропріації квартир, які перебувають у власності великих компаній, що здають житло в оренду. 57% виборців проголосували за те, щоб таку власність експропріювати.

Мова йде про 240 тис. житлових приміщень, що знаходяться в руках кількох компаній, повідомляє wiwo.

Ухвалене рішення для влади не є обов'язковим. Утім, якщо місцева влада вирішить втілити волю жителів Берліну в життя, то за підрахунками, експропріація стосуватиметься 240 тис. квартир. Це становить 15% від усіх апартаментів столиці, що здаються в оренду.

Telegram Logo

Після виплати компаніям-власникам компенсації ці квартири мають перейти до спеціальної міської установи, яка й розпоряджатиметься ними.

Референдум ініціював громадське рух «Deutsche Wohnen & Co enteignen». Активісти вважають, що вилучення квартир у великих компаній та передача їх місту знизить ймовірність спекуляцій на ринку оренди нерухомості й допоможе стримати щораз вищі ціни на оренду житла.

За прогнозами, компенсаційні витрати становитимуть від 29 до 36 млрд євро. Ініціативна група з експропріації вирахувала витрати в діапазоні 7,3 — 13,7 млрд євро. Вона хоче компенсувати рієлторській компанії не гроші, а облігації, які згодом погасяться протягом 40 років із доходу від оренди.

У будь-якому разі такий проєкт має потрапити до Федерального конституційного суду. Останній раз Берлін провалив встановлену державою верхню межу орендної плати у квітні.

Коментарі

Всі новини