До другого читання в редакцію законопроекту про банки, або так званий антіКоломойскій закон, вже внесено близько 5 тис. поправок, що може затягнути його прийняття на термін близько місяця по аналогії з законом про відкриття ринку землі.
Про це повідомив глава фракції «Слуга народу» Давид Арахамія в ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера».
«Станом на зараз важко визначитися, тому що сьогодні було подано 5 тисяч поправок. У «землі» (законопроект про запуск ринку землі — ), для порівняння, було 4018, і це зайняло більше місяця розгляду. Тому ще не кінець, тому що є термін до кінця тижня, коли інші депутати і фракції можуть подавати ще правки. Тобто я не виключаю варіант, коли буде 10 тисяч правок в цей законопроект», — повідомив Давид Арахамія.
Ситуація обтяжується ще і тим, що перед розглядом правок в парламенті, вони повинні пройти попередній розгляд в комітетах ВРУ. За словами Арахамія, є три сценарії подальшого розвитку ситуації.

«Перший сценарій — це домовлятися з авторами поправок, щоб вони їх відкликали. Я думаю, це малоймовірний сценарій, тому що це групи опору так звані. Інший сценарій — виносити в Раду тільки таблицю, яка прийнята комітетом і не розглядати поправки в залі. Є така регламентна норма, стаття 119, як юристи зараз говорять. І третя стратегія сидіти в сесійній залі 3, 4, 5, 10 ночей і проходити правки в такому режимі, як ми робили по землі», — зазначив депутат.
Контекст. Рада прийняла в першому читанні проект №2571-д, який блокує претензії до держави колишніх власників комерційних банків, які були націоналізовані або відправлені на ліквідацію під час так званого «банкопаду» 2014-2016 років.
Ухвалення цього законопроекту і зокон про ринок землі відкриває шлях черговій програмі МВФ щодо кредитування України в умовах глобальної рецесії і економічної кризи, що насувається.
Головне від The Page
Дякуємо, що підписалися на The Page.
Буде гаряче!
Раз на тиждень ми будемо відправляти вам найцікавіші редакційні матеріали.
Я погоджуюсь з політикою конфіденційності
Читайте також
Практичний кейс трьох українських компаній, які працевлаштовують людей з інвалідністю
Угода про надра між Україною та США: перші юридичні висновки та потенційні наслідки