Facebook Pixel

Минулого року Межиріченський ГЗК Фірташа видобув 307 тис. куб. м руди

Межиріченський ГЗК, який входить до титанового бізнесу Group DF Дмитра Фірташа, видобув у 2023 році 307 тис. куб. м ільменітової руди. Це на 83% менше, ніж 2022 року.

Про це пише пресслужба Group DF.

За той же період ГЗК виробив 22,1 тис. тонн ільменітового концентрату.

Чому Межиріченський ГЗК зменшив видобуток

Це пов'язано з тим, що протягом 10 місяців 2023 року підприємство простоювало через рішення Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) про зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами для всіх ГЗК, що входять до титанового бізнесу Group DF («Межиріченський ГЗК», «Валки-Ільменіт», «Мотронівський ГЗК»).

Держгеонадра ухвалила таке рішення 27 березня 2023 року, посилаючись на новий закон про надрокористування. Адвокати Group DF подали відповідні позови до судів, щоб оскаржити неправомірне рішення Держгеонадра.

Робота Межиріченського ГЗК відновилася у листопаді 2023 року, одразу після рішення суду, який визнав незаконність зупинення ліцензії Держгеонадрами (відомство виконало рішення суду та повернуло Межиріченському ГЗК ліцензію на видобуток титанової руди 7 листопада 2023 року).

Quote«Весь титановий бізнес Group DF пережив драматичний рік. Після 7 місяців судових розглядів ми отримали позитивне рішення у суді другої інстанції по Межиріченському ГЗК. Це дало нам змогу відновити роботу, ми повернули людей на виробництво, почали виплачувати зарплату в повному обсязі, збільшили податкові відрахування. За час вимушеної зупинки обсяги виробництва та продажі суттєво впали, що призвело до скорочення фонду оплати праці приблизно на 40% та переведення людей у «простій». У листопаді ми перезапустили комбінат і повернули людей на роботу, але судові розгляди продовжуються. Якщо ми програємо суд третьої інстанції (Верховний суд України), ми знову будемо змушені зупинити підприємство, що призведе до звільнення сотень наших працівників», – коментує директор Межиріченського ГЗК Дмитро Голік.

За словами Дмитра Голіка, від непродуманої державної політики в галузі надрокористування, прямі збитки отримали місцеві та національні бюджети.

Quote«Ми вже можемо оприлюднити конкретні цифри за підсумками року: у 2023 році Межиріченський ГЗК та «Валки-Ільменіт» сплатили 84,2 млн грн податків та зборів до бюджетів різних рівнів, тоді як у 2022 році ця цифра становила 185,4 млн грн. Через зупинку ліцензії бюджети всіх рівнів недоотримали понад 100 млн гривень», – наголосив Голік.

До титанового бізнесу Group DF входить «Межиріченський ГЗК», «Валки-Ільменіт» (Житомирська обл.) та «Мотронівський ГЗК» (Дніпропетровська обл.), що будується.

Титановий бізнес Group DF працює виключно у сегменті «хімічного титану» – виробляє концентрат, що використовується для виробництва пігментного діоксиду титану, який використовується для виробництва лакофарбових матеріалів, паперу, пластмас тощо.

Чим відомий Дмитро Фірташ

Дмитро Фірташ є одним із найбільших бізнесменів України. У 2021 році Forbes оцінив його статки у $420 млн. Основний актив – фінансово-промислова група Group DF, що об'єднує активи у сфері хімічної промисловості, енергетичної інфраструктури. Основними напрямками діяльності групи є азотний, титановий, газовий і банківський бізнеси. Інші сфери діяльності групи на сьогодні включають агробізнес, медійний бізнес, виробництво кальцинованої соди, розвиток енергетичної інфраструктури та нерухомість.

Підприємства компанії Group DF розташовані в 11 країнах і проводять свою діяльність в Україні, Австрії, Естонії, Італії, Німеччині, Таджикистані, Угорщині, Швейцарії. На підприємствах, що входять до складу Group DF, працюють 100 тис. співробітників.

Фірташ перебуває в Австрії з весни 2014 року, коли його заарештували за запитом США. У Штатах його звинуватили в підкупі індійських чиновників на $18,5 млн задля укладення вигідної угоди з видобутку корисних копалин і подальшого продажу титану компанії Boeing.

Усі звинувачення на свою адресу олігарх заперечує, вважаючи їх політично мотивованими й пов’язуючи з обмеженням свого впливу в Україні.

18 червня 2021 року РНБО ввела санкції проти Фірташа. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, українською зовнішньою розвідкою доведено факти постачання сировини, що вироблялася на підприємствах «титанового бізнесу» Фірташа, на військові підприємства Росії. Фірташ через адвокатів заперечив звинувачення.

У травні 2022 року 8 млн клієнтів газопостачальної групи «Йе Енергія», що належала Фірташу, через механізм «постачальника останньої надії» перейшли до «Нафтогазу». Також через дії російських військ підприємець втратив сєвєродонецький «Азот», що оцінюється в $55 млн.

Протягом 2023 року «Нафтогаз» повністю завершив інтеграцію облгазів та міськгазів задля посилення енергетичної стабільності країни.

Подякувати 🎉