Facebook Pixel

515,5 тис. тонн міндобрив виробили заводи OSTCHEM у I кварталі 2023 року

515,5 тис. тон міндобрив виробили заводи OSTCHEM у I кварталі 2023 року

515,5 тис. тон міндобрив виробили заводи OSTCHEM у I кварталі 2023 року

Заводи азотного холдингу Ostchem виготовили 515,5 тис. тонн мінеральних добрив у 1 кварталі 2023 року. Це на 36,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року, коли було вироблено 378,5 тис. тонн.

Загалом у 1 кварталі 2023 року черкаський «Азот» виробив 387,4 тис. тонн, а «Рівнеазот» – 128 тис. тонн. До того ж черкаський «Азот» у березні оновив максимальний показник із початку повномасштабної війни, виробивши 137,8 тис. тонн мінеральних добрив.

Quote«1-й і 2-й квартали – ключові в аграрному виробничому циклі, оскільки саме у весняну посівну аграрії вносять більшу частину азотних добрив. У 1 кварталі ми досягли високих виробничих результатів. Цей сезон відрізняється від усіх попередніх. Перша особливість – майже на два місяці збільшився «високий» сезон активних закупівель. Друга – загальний попит на добрива відновлюється набагато швидше, ніж усі очікували», – зазначив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

Ключовими продуктами, що виготовляли заводи Ostchem, були карбамід, КАС, аміачна селітра, ВАС. Обсяг виробництва карбаміду у 2022 році зріс у 4,7 раза — з 22,8 тис. тонн до 106,5 тис. тонн, а обсяг виробництва КАС – у 2,1 раза, з 50,9 тис. тонн до 108,5 тис. тонн. Обсяг виробництва аміачної селітри трохи підвищився з 217,1 тис. тонн до 255,4 тис. тонн. Водночас виробництво ВАС знизилося із 62,3 тис. тонн до 10,6 тис. тонн.

Ostchem завантажує виробничі потужності так, щоб максимально оперативно закривати попит аграріїв і постачати добрива відповідно до контрактів. Зниження цін на газ дало змогу виробникам знизити відпускні ціни на мінеральні добрива, що дозволило продавати більше. Цієї весни високе завантаження підприємств триває довше, ніж зазвичай.

Зараз підприємства Ostchem почали активно постачати добрива на деокуповані території (Херсонська, Миколаївська, Чернігівська, Сумська області), де аграрії довго відкладали їхні закупівлі через військові ризики. Крім того, багато господарств завершили розмінування земель і налагодили логістику.

З-поміж чинників, які наразі стримують зростання ринку добрив, – збільшення збутових і логістичних ризиків ведення агробізнесу, як-от невизначеність перспектив «зернової угоди», обмеження на ввезення українського зерна, що було введено у квітні 2023 року окремими країнами ЄС.

Контекст. Ostchem Holding AG — холдингова компанія, що об'єднує групу хімічних підприємств, які виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. OSTCHEM Holding входить до складу фінансово-промислової групи Group DF Дмитра Фірташа. Група володіє компаніями та підприємствами в Східній, Центральній Європі та Центральній Азії, включно з Україною, Естонією, Росією, Швейцарією, Італією.

До складу OSTCHEM входять такі підприємства, як-от:

  • «Азот» (Черкаси, Україна)
  • «Концерн Стирол» (Горлівка, Україна)
  • «Сєвєродонецьке об'єднання "Азот» (Сєвєродонецьк, Україна)
  • «Рівнеазот» (Рівне, Україна)
  • «Нітроферт» (Кохтла-Ярве, Естонія).
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉