Facebook Pixel
Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×

У 2022 році ринок добрив в Україні впав на 45 — 50% — Group DF

В 2022 році ринок добрив в Україні впав на 45-50% — Group DF. Фото: Рівнеазот

В 2022 році ринок добрив в Україні впав на 45-50% — Group DF. Фото: Рівнеазот

У 2022 році ринок мінеральних добрив в Україні впав на 45 — 50% — з 4,75 млн тонн до 2 — 2,9 млн тонн. Таку оцінку в пресрелізі наводить OSTCHEM (азотний холдинг Group DF).

Як повідомили в компанії, минулого року азотні підприємства «Рівнеазот» і черкаський «Азот», що входять до OSTCHEM, виготовили 1,754 млн тонн продукції. З цього обсягу на черкаський «Азот» припадає 1,117 млн тонн, на «Рівнеазот» – 0,592 млн тонн.

До 27 лютого 2022 року сєвєродонецький «Азот», ще один завод Групи, встиг виготовити 0,05 млн тонн азотних добрив. Пізніше його діяльність було заблоковано через військові дії, нагадали в компанії.

Заводи виготовляли добрива, що мали найбільший попит на ринку: аміачну селітру, карбамід, КАС і ВАС.

Для порівняння: у 2021 році загальний обсяг виробництва підприємств OSTCHEM становив 5,3 млн тонн. Отже, загальне падіння обсягів виробництва мінеральних добрив OSTCHEM, як порівняти з 2021 роком, становило 66,9%.

Головні причини падіння виробництва в галузі міндобрив

Основними причинами зниження виробництва, як вважають у Групі, стали:

  • втрата контролю над сєвєродонецьким «Азотом»;
  • руйнування логістичних і збутових ланцюжків;
  • зниження обсягів експорту через регуляторні та логістичні обмеження;
  • перебої з електроенергією через масові руйнування об'єктів енергетичної інфраструктури;
  • висока ціна на газ;
  • падіння платоспроможного попиту з боку аграріїв щонайменше на 40%.

Сільськогосподарські компанії купували менше добрив, адже приблизно 20% орних земель зараз неможливо обробити через військові дії та окупацію. Після подорожчання газу — головної сировини для виробництва аміаку та селітри — відпускні ціни на добрива зросли більш як утричі. До того ж додалися суттєві обмеження на експорт зерна через блокування портів.

Quote«Стратегія 2023 для нашого бізнесу – розвивати промислові майданчики та створювати нові робочі місця. Ми продовжимо модернізацію виробництв і будемо збільшувати виробництво тих добрив, попит на які зростатиме найбільше», – наголосив Сергій Павлючук, керівник азотного бізнесу OSTCHEM.

Черкаський «Азот» і «Рівнеазот» оптимізували виробничий процес у бік енергозбереження. Зокрема, встановили систему власної енергогенерації, що дало змогу скоротити витрати електроенергії на 40%.

Quote«У вересні — листопаді ми побачили поступове відновлення попиту на азотні добрива: фермери активно укладають контракти та вносять передоплату під весну 2023 року», — зазначив керівник департаменту корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов.

Він додав, що відновлення попиту відбулося завдяки «зерновій ініціативі», яка дещо відновила купівельну спроможність аграріїв, а також стабілізації цін на газ і, відповідно, на мінеральні добрива.

Quote«І хоча до довоєнного рівня ще далеко, ми з оптимізмом дивимося в майбутнє. Упевнений, ринок добрив зростатиме. За оптимістичним сценарієм очікується зростання плюс 15 — 20% на рік. Але війна та зернова угода залишаться визначальними чинниками для українського ринку добрив», – додав він.

Засновник і власник Group DF – український бізнесмен Дмитро Фірташ, який із 2014 року перебуває в Австрії. Активи Групи — це підприємства газорозподільної, хімічної, титанової та портової галузей, а також АПК і медіа.

Холдинг OSTCHEM об’єднує найбільших виробників мінеральних добрив в Україні. До нього входять «Рівнеазот», черкаський «Азот», а також сєвєродонецький «Азот» і «Стирол» (не працюють, розташовані на окупованих територіях).

Нагадаємо: найбільший виробник азотних добрив і карбамідів у Північному Причорномор’ї — державний Одеський припортовий завод (ОПЗ) не працює вже не перший рік. Горлівський «Стирол» вийшов з-під контролю України у 2014 році. Під час бойових дій у 2022 році було фактично знищено завод «Сєвєродонецьке об’єднання «Азот» (останнім часом його завантажили десь на 15% потужності).

У середині листопада 2022 року Group DF відправила перші 20 тонн вуглекислого газу в Італію. Раніше Група створила окрему компанію з виробництва промислових газів — побічного продукту азотних добрив, яка отримала назву «СО2».

У грудні 2021 року Група продала свій кримський титановий бізнес — Ukrainian Chemical Products (раніше «Кримський титан») російській компанії «Русский титан».

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉
Коментарі
Всі новини