Facebook Pixel

Посівна-2023 буде на 50% дорожчою за торішню

Вартість посівної у 2023 році зросла проти минулого року на 45 — 50%. Доходи фермерів знизилися, тому використання добрив через зависокі ціни та дефіцит теж впаде на 60%.

Такий прогноз дала віцепрезидентка НААН Ануш Балян.

Quote«Мінеральні добрива зростуть у ціні вдвічі, засоби захисту рослин — на 15 — 20%. Суттєво підскочила й вартість логістики, а це теж прямі витрати сільгоспвиробників», — зазначила вона.

У Мінагрополітики вже підрахували, що сукупна вартість посівної може становити приблизно 292,3 млрд грн. Це з урахуванням дешевшої осінньої кампанії. Ціна саме весняної може зрости до 228,2 млрд.

Раніше експерти агроринку прогнозували, що через бойові дії та окупацію, а також через економічні чинники засіяні площі цьогоріч буде скорочено на 45%, а врожайність впаде на 60%.

З 28,4 млн га всіх посівних площ, які оброблялися до війни, на підконтрольній території залишається 24,8 млн га. З них 3,8 млн га практично неможливо засіяти як через близькість до зон бойових дій, так і через засміченість ґрунтів вибуховими пристроями.

Але процес очищення пішов, і Миколаївщина стала першим регіоном гуманітарного розмінування земель саперами ЗСУ та ДСНС.

Через значний розрив між світовими та внутрішніми цінами на продукцію аграрії недоотримують кошти, необхідні на закупівлю насіння, добрив, пального, інших ресурсів.

Quote«Використання добрив через драконівські ціни та дефіцит за прогнозами теж впаде на 60%. Це нищівний удар по врожайності та якості», — зауважила віцепрезидентка НААН.
Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉