Facebook Pixel

З’явився план розмінування полів для сівби — Резніков

З’явився план розмінування полів для сівби — Резніков

З’явився план розмінування полів для сівби — Резніков

Національний орган із протимінної діяльності затвердив план заходів із гуманітарного розмінування сільськогосподарських земель для сівби.

Згідно зі схваленим документом, це території дев’яти областей: Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської та Черкаської. Там потребують обстеження та за необхідності розмінування приблизно 470 тис. га земель сільгосппризначення.

Quote«Українська земля в районах, що найбільше постраждали від бойових дій, родитиме й годуватиме людей по всьому світу. Робимо безпечними поля та інші землі для роботи аграріїв», – прокоментував міністр оборони України Олексій Резніков.


В Україні затвердили план розмінування полів для сівби — Резніков. Фото: пресслужба Мінекономіки

В Україні затвердили план розмінування полів для сівби — Резніков. Фото: пресслужба Мінекономіки

На засіданні Національного органу з питань протимінної діяльності також затвердили спрощений порядок отримання для українських та іноземних саперів дозволу на вибухові роботи під час розмінування та використання вибухових матеріалів на період дії воєнного стану.

Почнуть розмінування з регіонів, де земля найбільш забруднена вибухівкою, а поля вже очікують на сівбу — з Миколаївської та Черкаської областей.

Згідно з планом, щільність забруднення території, від якої залежить час розмінування, визначається як:

  • низька – території, де не велися бойові дії, але є ймовірність виявлення вибухонебезпечних пристроїв (ВНП);
  • середня – деокуповані території, які потрапляли в зону постійних обстрілів, де йшли бої та є висока ймовірність виявлення ВНП;
  • висока – території поблизу лінії бойового зіткнення, щодо яких є інформація про встановлених мінних полів і застосування засобів дистанційного мінування.

Унаслідок бойових дій понад 5 млн га, або 50 тис кв. км, сільськогосподарських земель наразі непридатні до використання через мінування, забруднення вибухонебезпечними залишками чи бойові дії, що тривають.

Приєднуйтесь до нас в соцмережах!
Подякувати 🎉